Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polscy panczeniści startują dzisiaj w Pjongczangu

Polscy panczeniści startują dzisiaj w Pjongczangu
Konrad Niedźwiedzki (Fot. Getty Images)
Tylko panczeniści będą reprezentować Polskę dzisiaj na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Konrad Niedźwiedzki, Sebastian Kłosiński i Piotr Michalski rywalizować będą na 1 000 metrów. Tego dnia rozegrane zostaną łącznie trzy finały oraz mecz o brąz w curlingu.
Reklama

Zmagania w łyżwiarstwie szybkim zaplanowano na godzinę 10:00 czasu GMT. Trudno spodziewać się sukcesu biało-czerwonych. W tym sezonie Pucharu Świata najwyższą lokatę zajął Kłosiński, który był 11. w styczniu w Erfurcie.

Wśród kandydatów do złotego medalu są przede wszystkim dominujący w tej dyscyplinie Holendrzy, m.in. Kai Verbij i Kjeld Nuis, ale szyki "Pomarańczowym" może pokrzyżować Havard Holmefjord Lorentzen. Norweg trzykrotnie stanął na podium w tym sezonie PŚ.

Ciekawie zapowiadają się półfinały męskiego turnieju hokeja na lodzie. Czesi zmierzą się z Olimpijczykami z Rosji, a o 12:10 czasu GMT mistrzowie z Soczi Kanadyjczycy zagrają z Niemcami, którzy niespodziewanie wyeliminowali wcześniej Szwecję.

Zaplanowano też mecz o trzecie miejsce męskiego turnieju curlingu. Zagrają w nim Szwajcarzy oraz triumfatorzy trzech ostatnich olimpiad Kanadyjczycy, którzy niespodziewanie ulegli w półfinale Amerykanom.

Kobiety powalczą z kolei o awans do finału w tej dyscyplinie. Reprezentacja gospodarzy zmierzy się z Japonią, a Szwecja - z Wielką Brytanią.

Szansę na zdobycie czwartego złotego medalu będzie miał francuski biathlonista Martin Fourcade. O 11:15 rozpocznie się rywalizacja sztafet 4x7,5 km bez udziału Polaków. Wydaje się jednak, że o złoty medal walczyć będą głównie Norwegowie i Niemcy.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama