Menu

Polonia w Szkocji jednak nie straci swojej siedziby

Polonia w Szkocji jednak nie straci swojej siedziby
Bardzo znaczącym wsparciem działań w ratowaniu klubu były podpisy złożone pod petycją w tej sprawie. (Fot. Facebook/Polish Club Kirkcaldy)
Zagrożony utratą siedziby Polski Klub w Kirkcaldy w Szkocji może kontynuować działalność. Jak poinformował poprzez media społecznościowe istniejący od 68 lat klub, właściciel budynku wycofał się z zamiaru jego sprzedaży.
Reklama
Reklama

Właścicielem budynku, zakupionego w 1953 r. ze środków zebranych przez Polaków, którzy pozostali po II wojnie światowej w Wielkiej Brytanii, jest Fundacja Stowarzyszenie Kombatantów Polskich w Londynie. Wiosną tego roku Fundacja poinformowała o zamiarze sprzedaży budynku, z czym nie zgadzały się władze Polskiego Klubu.

Polski Klub ogłosił wczoraj wieczorem, że Fundacja odstąpiła od zamiaru sprzedaży budynku. Podkreślił, że bardzo znaczącym wsparciem działań w ratowaniu klubu były podpisy złożone pod petycją w tej sprawie. Złożyło je ponad trzy tysiące osób, a akcja zbierania podpisów została zauważona przez media zarówno polskie, jak i brytyjskie.

Historię Polskiego Klubu w Kirkcaldy przedstawiła w maju na swoim portalu stacja BBC News, o zabiegach mających na celu jego ratowanie pisały także lokalne media.

Starania o utrzymanie klubu poparł m.in. Gordon Brown, premierem Wielkiej Brytanii w latach 2007-10, który od 2005 do 2015 r. reprezentował okręg Kirkcaldy and Cowdenbeath w Izbie Gmin.

Czytaj więcej:

BBC o polskim klubie w Szkocji, któremu grozi utrata siedziby

Były brytyjski premier poparł utrzymanie Polskiego Klubu w Szkocji

Szkocja: W Glasgow niemal doszczętnie spłonął "polski kościół"

Mężczyzna oskarżony o podpalenie "polskiego kościoła" w Glasgow

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.10.2021
  GBP 5.4327 złEUR 4.5841 złUSD 3.9428 złCHF 4.2637 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama