Menu

Policja ostrzega londyńczyków: Nie szalejcie dziś wieczorem

Policja ostrzega londyńczyków: Nie szalejcie dziś wieczorem
Właściciele biznesów spodziewają się dziś prawdziwych tłumów. (Fot. Getty Images)
Od jutra w Londynie obowiązywać będą nowe, surowsze ograniczenia w związku z wejściem stolicy w 2. poziom restrykcji. W związku z tym policja ostrzega mieszkańców, aby nie próbowali 'szaleć', świętując ostatni dzień, kiedy w domach i pubach mogą spotkać się z ludźmi z innych gospodarstw.
Reklama

"Zastosujemy odpowiednie środki wobec ludzi i biznesów, które narażają ludzi na ryzyko" - przekazało Met Police w ostrzeżeniu do mieszkańców Londynu.

Eksperci spodziewają się, że puby, restauracje i bary w Londynie będą dziś tłumnie oblegane. Większość punktów już nad ranem zawiesiła systemy rezerwacji stolików z uwagi na rekordowe zainteresowanie. 

Met Police zapewniło, że zamierza zwiększyć w związku z tym patrole na terenie 32 londyńskich gmin. Dodatkowi funkcjonariusze mają być widoczni głównie w okolicach miejsc spotkań, w tym pubów i barów, gdzie najczęściej dochodzi do ignorowania zasad sanitarnych.

W 32 londyńskich gminach pojawią się dziś dodatkowe patrole. (Fot. Getty Images)

Od północy spotkania z ludźmi z innych gospodarstw - w grupach do sześciu osób - będą możliwe wyłącznie na zewnątrz. W związku z tym puby i restauracje w Londynie zamieniają okolice budynków, a nawet swoje parkingi, w duże miejsca do spotkań, ustawiając na nich stoliki i podgrzewacze.

Scotland Yard dodał, że pomimo zwiększonej obecności, policja będzie głównie wyjaśniać ludziom zasady i zachęcać do ich przestrzegania. Wystawienie mandatu i inne, surowsze środki przymusu, mają być stosowane wyłącznie w ostateczności. 

Przedstawiciele policji przekazali jednak, że nie będą tolerować biznesów, które w jakikolwiek sposób narażą klientów na ryzyko zakażenia się. Dotyczy to zwłaszcza punktów, które nie zamkną się punktualnie o 22:00.

Czytaj więcej:

UK: Kosztowne randkowanie w sieci podczas pandemii

Londyńczycy rzadziej karani za łamanie restrykcji Covid-19

"Rzeczpospolita": Jesz na ulicy? Licz się z karą

Londyn: Nowe restrykcje już od soboty

  Komentarze
  • Pawel
   16 października, 22:59

   Chca zniszczyc ludzi do konca...totalitaryzm

  • Celestyn76
   17 października, 00:46

   Swinski blondness i j go hunweibini zidiocieli do reszty tak beda bez konca otwoerwcci zamykac

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 30.11.2020
  GBP 4.979 złEUR 4.478 złUSD 3.736 złCHF 4.136 zł

  Sport


  Sport

  Reklama