Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Policja bada wybicie szyb w pięciu meczetach w West Midlands

Policja bada wybicie szyb w pięciu meczetach w West Midlands
Policja wszczęła śledztwo w sprawie ataków. (Fot. Getty Images)
W nocy ze środy na czwartek nieznani sprawcy wybili szyby w pięciu meczetach na terenie drugiego co do wielkości miasta W. Brytanii - Birmingham. Policja hrabstwa West Midlands w środkowo-zachodniej Anglii poinformowała o wszczęciu śledztwa.
Reklama

Ok. 2:00 w nocy funkcjonariusze dostali zgłoszenie o ataku na pierwszy meczet. W kolejnych godzinach odkryto podobne zniszczenia w czterech innych świątyniach. Śledczy zakładają, że zajścia są ze sobą powiązane, choć motywu ataków jeszcze nie ustalono.

Szef policji na terenie West Midlands Dave Thompson zapewnił, że od czasu zamachu w Christchurch w Nowej Zelandii jego podwładni pozostawali w kontakcie z instytucjami religijnymi na terenie hrabstwa, oferując pomoc i wsparcie.

"W takich trudnych czasach jest niezwykle ważne, abyśmy wszyscy zjednoczyli się przeciwko tym, którzy chcą siać niezgodę, niepewność i lęk w naszych wspólnotach" - dodał.

Komisarz ds. policji i zwalczania przestępczości, wybierany w bezpośrednich wyborach, David Jamieson dodał: "w naszej społeczności nie ma miejsca na takie ataki i nie będą one tolerowane".

To kolejny incydent w ciągu ostatnich dni, w którym celem są brytyjscy muzułmanie.

Sobotni atak nożownika we wsi Stanwell niedaleko Londynu, w którym jedna osoba została ranna, został uznany przez służby za zajście terrorystyczne inspirowane przez radykalną prawicę.

Szef jednostki ds. zwalczania terroryzmu w londyńskiej policji Neil Basu zastrzegł, że prowadzone śledztwo jest "wciąż na wczesnym etapie, ale zdarzenie ma cechy charakterystyczne dla wydarzenia terrorystycznego inspirowanego przez radykalną prawicę".

Wcześniej londyńska policja metropolitalna informowała o pobiciu mężczyzny we wschodnim Londynie. Trzech napastników miało wznosić antymuzułmańskie okrzyki.

Służby porządkowe w Manchesterze zatrzymały z kolei dwie osoby, które groziły kierowcy taksówki, przywołując piątkowy atak terrorystyczny na dwa meczety w Nowej Zelandii, w którym zginęło co najmniej 50 osób.

Kolejne dwie osoby zostały aresztowane za pisanie w internecie obraźliwych komentarzy w związku z zamachem.

 

  Komentarze


  • Celestyn76
   21 marca, 21:54

   Ciekawe czy policja tak gorliwie ochrania koscioly i chrzescijan tak jak chroni synow mahometa ktory sypial z 6-latka aisza czyli byl....

  • Raze
   21 marca, 22:14

   Gdyby zaatakowano kościoły, to nie byłyby to "cechy charakterystyczne dla wydarzenia terrorystycznego" tylko wydarzyłby się incydent

  • Grzegorz rozwadowski
   22 marca, 14:24

   powybijali szyby!dobrze ze nie zeby

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama