Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polakowi z Walii grozi deportacja za pobicie partnerki

Polakowi z Walii grozi deportacja za pobicie partnerki
Polak za przemoc wobec swojej partnerki trafił do więzienia. Będzie musiał również wyjechać z UK. (Fot. Getty Images)
'Tyran i tchórz, im szybciej wyjedzie z Wielkiej Brytanii, tym lepiej' - tak sędzia w sądzie w Walii scharakteryzował Polaka, który za stosowanie fizycznej i psychicznej przemocy domowej został skazany na deportację.
Reklama

Polak ma dużo na sumieniu. Przed sądem Swansea Crown Court wymieniano jego przestępstwa. 33-latek został aresztowany po tym, jak okoliczni mieszkańcy powiadomili policję, że niebezpieczny mężczyzna z nożem w ręku siedzi i pije alkohol w pobliżu placu zabaw.

Polakowi w Blaenymaes w Swansea towarzyszył inny mężczyzna. Funkcjonariusze podczas aresztowania Piotra K. znaleźli przy nim również amfetaminę - informuje serwis www.walesonline.co.uk.

Imigrant z Polski został zwolniony z aresztu i wrócił do domu. Kiedy okazało się, że nie może znaleźć portfela, zaczął atakować swoją partnerkę. Uderzył ją kilkakrotnie pięścią, wyzywał i poniżał, a następnie poszedł oglądać telewizję. Media nie podają, czy kobieta również była Polką.

Partnerka Piotra K. miała liczne rany na twarzy, na klatce piersiowej i ramionach. Polak nie pozwolił jej wyjść z domu. Oznajmił również, że kobieta nie dostanie niczego do jedzenia, dopóki nie znajdzie jego portfela.

33-latek następnego dnia ponownie ją zaatakował, chwycił za szyję, kiedy przygotowywała obiad i zaczął dusić.

Piotr K. został skazany przez sąd w Swansea. Otrzymał karę 6 miesięcy więzienia za posiadanie noża, za przemoc fizyczną na partnerce 12 miesięcy i kolejne 6 miesięcy za stosowanie przymusu - w sumie dwa lata. Doliczono mu też 3 miesiące za kolejne pobicie i 1 miesiąc za posiadanie narkotyków.

Serwis www.walesonline.co. uk informację o skazaniu Polaka opublikował wczoraj, nie podał jednak dokładnie, kiedy skazano mężczyznę.

Wszystkie osoby, które doświadczają przemocy domowej i szukają pomocy, mogą sprawdzić, z jakimi organizacjami się kontaktować w naszym artykule "Przemoc w rodzinie" w dziale „Poradnik Polaka w UK”.

 

  Komentarze


  • THC
   28 czerwca 2017, 12:53

   Deportowac wszystkich ktorzy byli karani w Polsce i tutaj razem z rodzinami.

  • Hans
   28 czerwca 2017, 19:03

   THC kiedy ukończyłeś gimnazjum ?

  • Kate
   28 czerwca 2017, 19:49

   A co twoim zdaniem htc to rodzina jest winna temu ze debila maja w rodzinie ??? Smutny jestes i tyle !

  • Tom
   30 czerwca 2017, 13:35

   Nie poważam takich ludzi chodź jestem Polakiem mieszkam w Birmingham to nie jest człowiek tylko bestia jak można bic kobiety żenada

  • Jacek
   30 czerwca 2017, 23:44

   Deportować bandziora jak najszybciej i nie wpuszczać do UK przez 50 lat! Przez takich osobników normalni Polacy są potem źle postrzegani w UK.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.06.2019
  GBP 4.789 złEUR 4.267 złUSD 3.810 złCHF 3.816 zł

  Sport


  Reklama