Menu

Polak zginął w wypadku na paralotni. "Był najlepszym mężem i ojcem"

Polak zginął w wypadku na paralotni. "Był najlepszym mężem i ojcem"
Rafał Skóra z żoną Dominiką. (Fot. Rte.ie/screenshot)
41-letni Rafał Skóra poniósł śmierć w tragicznym wypadku na paralotni. Jego ciało znaleziono w niedzielę rano na polu w Ballinacor Estate w hrabstwie Wicklow w Irlandii.
Reklama

Rafał był doświadczonym paralotniarzem. Swoją przygodę z tym sportem rozpoczął kilka lat temu, a na paralotni przelatał setki godzin - informuje Independent.ie.

Alarm został podniesiony w sobotę wieczorem, kiedy 41-latek nie wrócił do domu po dniu spędzonym na paralotni z przyjacielem. Następnego dnia z samego rana grupa kolegów paralotniarzy, wraz z Irish Coast Guard Rescue i Wicklow Mountain Rescue, rozpoczęła poszukiwania mężczyzny. 

Wrak sprzętu Rafała został zauważony przez załogę helikoptera straży przybrzeżnej. Nieopodal tego miejsca znaleziono ciało mężczyzny.

O tragicznym wypadku została poinformowana Jednostka ds. Badania Wypadków Lotniczych (Air Accident Investigation Unit - AAIU), która rozpocznie dochodzenie w celu ustalenia przyczyny zdarzenia.

"Rafał był dobrym przyjacielem i pilotem. Ale przede wszystkim był dla mnie najlepszym mężem, a dla naszych dzieci - najlepszym ojcem" - wyznała jego żona, Dominika. "Chciałabym, aby ci, którzy go znali, nigdy o nim nie zapomnieli" - zaznaczyła.

Śmierć mężczyzny, który zaledwie kilka tygodni temu po raz drugi został ojcem, wstrząsneła środowiskiem paralotniarzy. "Nie mogę uwierzyć, że to Rafał. Po prostu nie mogę w to uwierzyć. Miał ogromne doświadczenie" - wyznał w rozmowie z Independent.ie jego przyjaciel. "Mam nadzieję, że jego śmierć była szybka i ​​nie cierpiał. Nie wiem, czy mogę teraz kontynuować paralotniarstwo" - dodał wzruszony mężczyzna.

Hołd Rafałowi Skórze złożyło również Irlandzkie Stowarzyszenie Lotniarstwa i Paralotniarstwa: "Myślami i modlitwą jesteśmy teraz z jego rodziną".

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama