Menu

Polak zginął w wypadku na paralotni. "Był najlepszym mężem i ojcem"

Polak zginął w wypadku na paralotni. "Był najlepszym mężem i ojcem"
Rafał Skóra z żoną Dominiką. (Fot. Rte.ie/screenshot)
41-letni Rafał Skóra poniósł śmierć w tragicznym wypadku na paralotni. Jego ciało znaleziono w niedzielę rano na polu w Ballinacor Estate w hrabstwie Wicklow w Irlandii.
Reklama

Rafał był doświadczonym paralotniarzem. Swoją przygodę z tym sportem rozpoczął kilka lat temu, a na paralotni przelatał setki godzin - informuje Independent.ie.

Alarm został podniesiony w sobotę wieczorem, kiedy 41-latek nie wrócił do domu po dniu spędzonym na paralotni z przyjacielem. Następnego dnia z samego rana grupa kolegów paralotniarzy, wraz z Irish Coast Guard Rescue i Wicklow Mountain Rescue, rozpoczęła poszukiwania mężczyzny. 

Wrak sprzętu Rafała został zauważony przez załogę helikoptera straży przybrzeżnej. Nieopodal tego miejsca znaleziono ciało mężczyzny.

O tragicznym wypadku została poinformowana Jednostka ds. Badania Wypadków Lotniczych (Air Accident Investigation Unit - AAIU), która rozpocznie dochodzenie w celu ustalenia przyczyny zdarzenia.

"Rafał był dobrym przyjacielem i pilotem. Ale przede wszystkim był dla mnie najlepszym mężem, a dla naszych dzieci - najlepszym ojcem" - wyznała jego żona, Dominika. "Chciałabym, aby ci, którzy go znali, nigdy o nim nie zapomnieli" - zaznaczyła.

Śmierć mężczyzny, który zaledwie kilka tygodni temu po raz drugi został ojcem, wstrząsneła środowiskiem paralotniarzy. "Nie mogę uwierzyć, że to Rafał. Po prostu nie mogę w to uwierzyć. Miał ogromne doświadczenie" - wyznał w rozmowie z Independent.ie jego przyjaciel. "Mam nadzieję, że jego śmierć była szybka i ​​nie cierpiał. Nie wiem, czy mogę teraz kontynuować paralotniarstwo" - dodał wzruszony mężczyzna.

Hołd Rafałowi Skórze złożyło również Irlandzkie Stowarzyszenie Lotniarstwa i Paralotniarstwa: "Myślami i modlitwą jesteśmy teraz z jego rodziną".

 

  Komentarze


  • Hhhh
   15 maja, 06:19

   Proszę was!!!!!
   Najlepszy mąż i ojciec????
   To spędza czas z żoną i dziećmi a nie lata jak kawaler
   Gdzie tu odpowiedzialność
   Najlepiej przypnijcie mu teraz aureolę

  • Ula Podoskówna
   15 maja, 17:50

   Rafał Skóra ma w Polsce 22-letniego syna.To wspaniały chłopak, zdolny student, który włada kilkoma językami. Dwoje dzieci ma z drugą żoną. Najstarsze dziecko też straciło ojca i jest w żałobie.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.10.2019
  GBP 4.970 złEUR 4.279 złUSD 3.841 złCHF 3.885 zł

  Sport


  Reklama