Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polak przyłapany na uprawie konopi skazany na 3 lata w zawieszeniu

Polak przyłapany na uprawie konopi skazany na 3 lata w zawieszeniu
Zdaniem śledczych, ilość hodowanych konopi była "zbyt duża, jak na własny użytek". (Fot. Thinkstock)
Polak przyłapany na hodowaniu wartych około 38 tys. euro konopi indyjskich został skazany na 3 lata w zawieszeniu. Ojciec dwojga dzieci tłumaczył, że rośliny posadził pierwszy raz, w celach leczniczych.
Reklama

Wojciech Kwaśny przyznał się do hodowania konopi w domu na terenie Swords (hr. Dublin) oraz w magazynie w Kilsallaghan. W lutym ubiegłego roku gardziści z wydziału narkotykowego dokonali przeszukania po otrzymaniu poufnej informacji. Na miejscu znaleźli 2 pomieszczenia z dojrzałymi roślinami, wyposażone w lampy grzewcze, sprzęt do uprawy, odwilżacze oraz namiot do suszenia z 1,49 kg narkotyku o wartości 29 860 euro.

41-latek przyznał się mundurowym, że w domu posiada 10 sadzonek konopi. Po zdobyciu nakazu gardziści przeszukali mieszkanie. Na miejscu znaleźli rośliny warte 8 tys. euro.

Polak - z zawodu mechanik - tłumaczył, że hoduje konopie na własny użytek, jako lekarstwo na reumatyzm oraz dla przyjaciół.

Na korzyść oskarżonego przemawiał fakt, że współpracował z policją na każdym etapie śledztwa. Obrończyni Kwaśnego podkreśliła fakt, że jej klient pracował od 12 lat w tej samej firmie i wyraził skruchę. Dodała, że mężczyzna ”nie zdawał sobie sprawy, że to, co robi, jest nielegalne”, ponieważ hodował rośliny dla potrzeb leczniczych.

Zdaniem gardzisty przewodniczącemu śledztwu, ilość znalezionych narkotyków była o wiele za duża jak na własny użytek. To samo stwierdził sędzia. Martin Nolan uznał jednak, że kara więzienia byłaby dla Polaka “niesprawiedliwa” ze względu na jego dobrą opinię i historię zatrudnienia. Ostatecznie sąd wyjątkowo skazał Kwaśnego na 3 lata w zawieszeniu - donosi "Irish Independent".

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama