Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polak aresztowany w sprawie morderstwa w Cavan

Polak aresztowany w sprawie morderstwa w Cavan
Gardziści potwierdzili, że Polak zmarł od ciosów zadanych nożem. (Fot. Twitter/@IrishIndependent)
Irlandzka Garda dokonała aresztowania Polaka w związku z zabójstwem Marka Świdra. Do tragedii doszło podczas gry w pokera w sylwestrową noc.
Reklama

40-latek został zaatakowany przez nożownika w miejscowości Ballyjamesduff (hrabstwo Cavan) i zmarł następnego dnia w szpitalu. Motywem zbrodni - jak informują irlandzkie media - była kłótnia podczas gry w pokera.

Marek Świder został zasztyletowany przed domem, w którym mieszkał z innymi Polakami przy Dublin Street w Ballyjamesduff.

"W Sylwestra grali w pokera. W pewnym momencie wybuchła awantura, która przeniosła się przed dom. Niestety, jeden z mężczyzn został pchnięty nożem” - relacjonował portalowi Independent.ie mieszkaniec sąsiedztwa, który chce pozostać anonimowy.

Mężczyzna zapewnił, że dotąd w sąsiednim domu nie dochodziło do awantur.

Według portalu, 40-latek pracował w zakładzie Liffey Meats na terenie Ballyjamesduff. Nie miał dzieci.

Sekcja zwłok potwierdziła, że Świder zmarł od ran zadanych nożem. Sprawa zaczęła być w związku z tym traktowana przez policję jako morderstwo.

W środę wieczorem na posterunek na terenie hrabstwa Cork dobrowolnie zgłosił się 38-letni Polak. Wstępnie został zatrzymany na 12 godzin. Nie podano jeszcze, czy areszt został przedłużony.

Garda zawiadomiła o tragedii rodzinę Polaka.

Polskie MSZ potwierdziło, że "sprawa jest znana ambasadzie RP w Dublinie", a "wydział konsularny placówki pozostaje w kontakcie z policją i rodziną ofiary w Polsce".

Jak jednak zastrzeżono, "ze względu na konieczność ochrony danych osobowych Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie może przekazać szczegółów prowadzonych działań".

Garda nadal apeluje o pomoc w śledztwie do osób, które przejeżdżały Dublin Road w Ballyjamesduff między godziną 22:30 a północą 31.12 i które posiadają kamerę samochodową oraz do Polaków i członków innych społeczności, posiadających jakiekolwiek informacje w tej sprawie.

Zgłaszać się można na posterunek w Baileboro, nr tel. (042) 969 4570 lub anonimowo na Garda Confidential: 1800 666 111 lub najbliższy komisariat.

 

  Komentarze


  • Jan
   5 stycznia, 17:02

   A podobno tylko muzułmanie morduja

  • Szym
   5 stycznia, 23:51

   Nie tylko muziolki, ale muziolki nie swoich morduja, tylko innowiercow, jak by tylko w swoich wjezdzali tirami i na swoich bomby podkladali to prosze bardzo droga wolna :) nie przeszkadzalo by mi to

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama