Menu

Polacy z Herefordshire z pomocą dla NHS

Polacy z Herefordshire z pomocą dla NHS
"Był śmiech i łzy, ale przede wszystkim duma, że polska społeczność potrafiła się zjednoczyć". (Fot. R. Dankowski)
Polska społeczność z Herefordshire w zachodniej Anglii zjednoczyła się, aby wesprzeć pracowników NHS w walce z koronawirusem. 'Był śmiech i łzy, ale przede wszystkim duma' - opowiadają organizatorzy niezwykłej akcji.
Reklama

"Pomysł, aby polska społeczność w Herefordshire zrobiła coś dla brytyjskiej służby zdrowia, zrodził się po czwartkowym aplauzie na rzecz NHS" - opowiada Rafał Dankowski, jeden z organizatorów akcji, który na profilu Hereford Polski Portal Społecznościowy na Facebooku zaapelował do Polaków o wsparcie.

"Chodziło o zebranie jakiejś sumy i zakup niezbędnych rzeczy, jak np. maski" - dodaje w rozmowie z Londynek.net.

Do akcji dołączyła Iwona Humienna, która udostępniła numer konta grupy społecznej Together Hereford, gdzie zainteresowane osoby mogły przesyłać pieniądze.

Organizacja skontaktowała się też ze szpitalem w Hereford, aby dowiedzieć się, czego obecnie najbardziej potrzebuje. "Odpowiedź była zaskakująca. Szpital poprosił o napoje i jedzenie dla personelu, a także chusteczki, dezodoranty, kremy do rąk" - opowiada Dankowski.

Akcja Polaków z Herefordshire spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem. (Fot. R. Dankowski)

Akcja Polaków z Herefordshire spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem - datek wpłaciło ponad 100 osób, dzięki czemu udało uzbierać się £1 662. 

Wczoraj do szpitala w Hereford dotarła pierwsza dostawa zakupionej żywności i napojów. "Było bardzo emocjonalnie. Był śmiech i łzy, ale przede wszystkim duma, że polska społeczność potrafiła się zjednoczyć i pomóc w tak trudnym czasie. Każdy docenia, jak ważną pracę wykonuje NHS " - podkreśla Rafał Dankowski.

Dzisiaj nastąpi kolejne i ostatnie przekazanie darów - tym razem będzie to tura z ciastami i owocami. Pieniądze, które zostaną ze zbiórki, trafią na konto szpitala w Hereford.

Czytaj więcej:

Brytyjczycy oklaskami podziękowali pracownikom NHS

Londyn: IKEA zamieniona w centrum testowe koronawirusa

Burmistrz Londynu prosi kluby o pomoc w walce z koronawirusem

  Komentarze
  • Janusz
   2 kwietnia, 18:49

   BRAWO, zróbmy to na większą skalę

  • Joanna
   2 kwietnia, 19:09

   Super

  • Czytelnik anonimowy
   2 kwietnia, 19:59

   uk to biedny kraj

  • Polak
   3 kwietnia, 08:26

   super Trzymac tak dalej

  • Do anonimowrgo czytelnika
   3 kwietnia, 09:16

   Biedne to sa twoje wpisy na portalu .Brawo Rodacy !!!!!

  • Anonin
   4 kwietnia, 08:42

   Brawo. Jestem dumna z naszej społeczności. Szkoda że nie wiedziałam też bym się chętnie przyłączyła. Pozdrawiam wszystkich Polaków w Anglii. I mimo że chodzą o nas różne zdania my potrafimy pomóc, my potrafimy się zjednoczyć. Trzymać tak dalej6

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.06.2020
  GBP 4.954 złEUR 4.435 złUSD 3.957 złCHF 4.119 zł

  Sport


  Sport

  Reklama