Menu

Polacy wybierają się w Himalaje, aby uczcić pamięć Wandy Rutkiewicz

Polacy wybierają się w Himalaje, aby uczcić pamięć Wandy Rutkiewicz
Każdy z nas może wesprzeć wyprawę i budowę czortenu na stronie www.zrzutka.pl/dbrxdh. (Fot. zrzutka.pl)
W maju 2022 roku minie 30 lat, kiedy to w drodze na szczyt Kanczendzongi (8 586 m) zaginęła Wanda Rutkiewicz. Klub Sportowy 'Polskie Himalaje' chce z okazji tej rocznicy wybudować w bazie pod tą górą czorten w hołdzie jednej z najwybitniejszych himalaistek w historii. Do końca roku, na stronie zrzutka.pl, uruchomiona jest akcja zbiórki pieniędzy na ten cel.
Reklama
Reklama

"Mamy nadzieję, że uda się zebrać kwotę 18 000 zł" - tłumaczą inicjatorzy akcji, czyli Klub Sportowy "Polskie Himalaje" z siedzibą w Krakowie, założony w 2010 roku. 

"Musimy dziś zadbać, aby utrzymywać i utrwalać pamięć o tych, którzy swymi osiągnięciami rozsławili w świecie imię Polski, ale nie dane im było wrócić do swych domów. Nie liczymy na to, że ktoś za nas postawi czorteny czy wykona pamiątkowe tablice, gabloty. Wiosną 2022 roku wyruszymy do bazy pod Kanczendzongę, a jesienią 2023 roku do Pokhary i Sanktuarium Annapurny. To ostatni ośmiotysięcznik, na którym 22 października 1991 roku stanęła Wanda Rutkiewicz po samotnej wspinaczce południową ścianą" - tłumaczą przedstawiciele klubu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://polskiehimalaje.pl/, a także na profilu Facebook:  https://www.facebook.com/PolskieHimalaje/ . 

Akcja zbiórki pieniędzy prowadzona jest tu: https://zrzutka.pl/dbrxdh.

Portal Londynek.net objął akcję swoim patronatem medialnym.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.04.2021
  GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama