Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polacy podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Pjongczangu!

Polacy podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Pjongczangu!
Polscy sportowcy podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Pjongczangu. (Fot. Getty Images)
Reprezentacja Polski składająca się z 62 sportowców przemaszerowała w defiladzie podczas ceremonii otwarcia XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Polacy prezentowali się doskonale!
Reklama

Prezydent Korei Południowej Mun Dze In oficjanie otworzył XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. "Ogłaszam igrzyska za otwarte" - oświadczył podczas trwającej na stadonie ceremonii.

Reprezentacje Grecji, Ghany i Nigerii jako pierwsze przemaszerują w defiladzie sportowców podczas ceremonii otwarcia XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. 

Tradycyjnie olimpijską defiladę zawodników i zawodniczek rozpoczęła ekipa Grecji, a później przeszli reprezentacje ustawione alfabetycznie w języku kraju organizatora. W koreańskim jest to hangul.

Dzisiaj za sportowcami z Grecji maszerowali zespoły narodowe Ghany, Nigerii i Republiki Południowej Afryki. To dlatego, że alfabet koreański zaczyna się od dźwięku podobnego do "g" w języku angielskim, a następnie dźwięku zbliżonego do "n".

Hangul, stworzony przez króla Sejonga w XV wieku, jest systemem pisma używanym w Korei Południowej i Północnej.

W igrzyskach wystartuje blisko 3 tys. sportowców z 92 krajów. Do 25 lutego będą walczyć o 102 komplety medali w 17 dyscyplinach sportu.

Reprezentacja Polski jest najliczniejsza w historii - liczy 62 zawodników. Polacy weszli na stadion jako osiemdziesiąta trzecia ekipa w kolejności. Wśród defilujących (36 zawodników, 33 osoby współpracujące) byli bobsleiści, biathloniści, saneczkarze, snowboardziści, alpejczycy, dwuboiści, biegacze narciarscy oraz łyżwiarze. Biało-czerwoną flagę niósł panczenista Zbigniew Bródka. W uroczystości nie wzięli udziału skoczkowie narciarscy i biathlonistki, których jutro czekają starty.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama