Menu

Polacy na wakacjach: "All inclusive" to dzisiaj standard, a nie luksus

Polacy na wakacjach: "All inclusive" to dzisiaj standard, a nie luksus
Typowy polski turysta najchętniej wyjeżdżał na tygodniowe wakacje do hoteli o wysokim standardzie. (Fot. Getty Images)
Polacy przyzwyczajeni do wyższych standardów wypoczynku za granicą, podobnych warunków szukają także w Polsce - podała Polska Izba Turystyki. Dodano, że w tym roku rośnie liczba rezerwacji w hotelach pięciogwiazdkowych, spada w trzygwiazdkowych.
Reklama

Wraz ze wzrostem wypoczywających w kraju i za granicą Polaków rosną ich oczekiwania wobec standardu. "Turyści oczekują dostępu do wi-fi, leżaków na plaży i przy basenie, bogatej oferty wycieczek fakultatywnych" - przekazała rzeczniczka PIT Ewa Kubaczyk. 

"Polscy turyści przyzwyczajeni do wyższych standardów za granicą, podobnych warunków szukają coraz częściej także w Polsce, korzystając z obiektów z wyższej półki" - podkreśla rzeczniczka PIT.

Według ostatniego raportu Polskiej Izby Turystyki "Zagraniczne wakacje Polaków", w ubiegłym roku typowy polski turysta najchętniej wyjeżdżał na tygodniowe wakacje do hoteli o wysokim standardzie, korzystając z transportu lotniczego. "Zdecydowanie dominowała opcja all inclusive, którą wybierało ponad trzy czwarte klientów. To dzisiaj już standard, a nie luksus" - stwierdziła. "W tym roku ten trend wydaje się wzmacniać" - oceniła.

Nastąpił wyraźny wzrost rezerwacji wakacji w najwyższym, pięciogwiazdkowym komforcie. (Fot. Getty Images)

Nastąpił wyraźny wzrost rezerwacji wakacji w najwyższym, pięciogwiazdkowym komforcie (z 23 do 27 proc.) przy niezmienionym poziomie rezerwacji hoteli 4-gwiazdkowych (nieco ponad 49 proc.). Spadła za to popularność obiektów 3-gwiazdkowych (z 25 do 20 proc.). "To konsekwencja powrotu Turcji do czołówki najpopularniejszych kierunków, która uważana jest za kraj oferujący pięciogwiazdkowe hotele w najlepszych cenach" - wyjaśniła.

Coraz wyższe wydatki na wakacje sprawiły, że segment turystyczno-noclegowy notuje w Polsce coraz lepsze wyniki. Według danych MSiT, w ub. roku liczba podróży krajowych polscy turyści sięgnęła 47,7 mln (o prawie 4 proc. więcej niż rok wcześniej), a wydatki turystów wyniosły blisko 27,7 mld zł, co stanowiło wzrost o 14,5 proc. rok do roku. "Wydaje się, że ten rok nie będzie gorszy" - podsumowała rzeczniczka PIT. 

  Komentarze
  • THC
   20 sierpnia 2019, 06:56

   Nad polskim morzem jak co roku, parawany ustawione na plazy. Moze parawan jest za darmo w ofercie all inclusive i plebs jedzie! hue hue hue ;D

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.250 złUSD 3.919 złCHF 3.992 zł

  Sport


  Reklama