Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Polacy na potęgę rezerwują wyjazdy zagraniczne

Polacy na potęgę rezerwują wyjazdy zagraniczne
Jednym z hitów wyjazdowych stycznia okazał się Rzym. (Fot. eSky)
Polacy masowo rozpoczęli planowanie tegorocznych podróży. Zainteresowanie wyrażone liczbą wyszukiwań na platformie do organizacji podróży eSky.pl wzrosło dwukrotnie w stosunku do stycznia 2022 roku. Najczęściej Polacy w serwisie eSky.pl decydują się na podróże w obrębie Europy, rezerwując zarówno krótkie wypady do większych miast oraz dłuższe urlopy w okresie wakacyjnym.
Reklama
Reklama

W Nowy Rok Polacy weszli z przytupem i już w styczniu rozpoczęli intensywne planowanie tegorocznych podróży. Analiza danych platformy do organizacji podróży eSky.pl wykazuje, że zainteresowanie wyrażone liczbą wyszukiwań wzrosło dwukrotnie w stosunku do stycznia 2022 roku.

Przełożyło się to na decyzje zakupowe – liczba rezerwacji w styczniu wzrosła o rekordowe 81 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Co więcej, wzrost ten jest większy, niż w styczniu 2020 roku, kiedy to branża turystyczna notowała rekordowe zainteresowanie podróżami.

Eksperci eSky.pl wskazują, że przyczyn tak potężnego wzrostu w liczbie rezerwacji należy szukać w dwóch obszarach. Po pierwsze - Polacy nadal nadrabiają swoje podróżnicze zaległości z ubiegłych lat, a po drugie, obecnie ceny biletów lotniczych są bardzo atrakcyjne, co pozwala na zaplanowanie tegorocznych wyjazdów w niższych cenach i zadbanie o domowy budżet.

"Notujemy rekordowe wyniki za styczeń, bo właśnie teraz jest najlepszy moment na planowanie podróży. Zeszły rok pokazał, że ofert last minute jest coraz mniej, dlatego w tym roku rekomendujemy podróżnikom powrót do planowania wyjazdów z odpowiednim wyprzedzeniem. Jak wynika z naszych danych historycznych, zaplanowanie podróży z 2- lub 3-miesięcznym wyprzedzeniem często pozwala zaoszczędzić niekiedy nawet do 50% wartości biletów, a luty jest idealnym momentem, by pochylić się nad planami wyjazdowymi na okres wiosenno-letni" – tłumaczy Deniz Rymkiewicz, rzecznik prasowy eSky.pl.

Polacy w styczniu najczęściej rezerwowali wyjazdy w obrębie Europy, a największą popularnością cieszyły się Włochy. Do kraju, gdzie można poczuć "dolce vita", polscy podróżnicy najczęściej wybierają wyjazdy w okresie długich weekendów, ale także w przeddzień wakacji – w czerwcu.

Do najpopularniejszych miejsc zalicza się: Rzym, Mediolan, Wenecja, Bari oraz Neapol. Tuż za Włochami uplasowała się Hiszpania. Top 5 miejsc w Hiszpanii, które rezerwowano w serwisie eSky.pl to między innymi Barcelona, Malaga, Alicante.

W rankingu popularności tuż za Włochami uplasowała się Hiszpania. (Fot. eSky)

Podium najczęściej rezerwowanych kierunków w styczniu zamyka Portugalia. Polacy dopiero zaczynają odkrywać ten kraj, który ma wiele do zaoferowania. Największą popularnością w okresie wiosennym cieszy się Porto i Lizbona, a w okresie wakacyjnym wybrzeże Algarve.

Eksperci eSky.pl podpowiadają kilka prostych zasad, które pozwolą sporo zaoszczędzić na wyjeździe.

 • Rezerwuj z 2- 3-miesięcznym wyprzedzeniem, by zaoszczędzić do 50% wartości biletu.
 • Postaw na elastyczność - ceny w te same kierunki mogą różnić się nawet kilkukrotnie w zależności od wybranych dat, dlatego korzystaj z opcji "Loty w pobliskich datach".
 • Sprawdź loty z pobliskich lotnisk - niekiedy wylot z pobliskiego lotniska, np. z Katowic, zamiast Krakowa może okazać się zdecydowanie bardziej atrakcyjny cenowo.
 • Chcąc podróżować tanio, unikaj najpopularniejszych terminów podróży - ceny w majówkę lub na Wielkanoc są zawsze wyższe niż kilka dni przed tymi świętami.
 • Rezerwuj bilety na początku tygodnia – analizy cenowe pokazują, że rezerwowanie biletów lotniczych we wtorki i środy w okolicach północy zwiększa szansę na tańsze bilety.

Czytaj więcej:

Eksperci od podróży radzą, dokąd wybrać się w przyszłym roku

Egipt najpopularniejszym kierunkiem świąteczno-noworocznych wojaży Polaków

Biura podróży przygotowują się na "Sunshine Saturday". Jutro może paść rekord rezerwacji

Jet2 najlepszym biurem podróży w Wielkiej Brytanii

"The New York Times" opublikował ranking miejsc, które warto odwiedzić w tym roku

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 29.03.2023
  GBP 5.3302 złEUR 4.6850 złUSD 4.3247 złCHF 4.7012 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama