Podsumowanie Ligi Konferencji: Legia przegrała, Cash zaliczył asystę dla Aston Villi

Legia Warszawa przegrała z AZ Alkmaar w 2. kolejce Ligi Konferencji. (Fot. Getty Images)
Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z AZ Alkmaar 0:1 (0:0) w meczu 2. kolejki piłkarskiej Ligi Konferencji. W drugim meczu grupy E Aston Villa pokonała u siebie Zrinjski Mostar 1:0. Asystę przy golu Johna McGinna zaliczył Matty Cash.

W Alkmaar jedyna bramka padła w 52. minucie. Po składnej akcji gospodarzy piłkę z bliska w bramce Legii umieścił Vangelis Pavlidis.

Polska drużyna starała się wyrównać, ale w okolicach pola karnego rywali brakowało dobrego podania, które otworzyłoby drogę do bramki. Legii nie pomogło nawet to, że przez blisko 30 minut grała w przewadze jednego zawodnika. W 66. minucie za brutalny faul czerwoną kartką ukarany został Mayckel Lahdo.

W Birmingham natomiast Aston Villa miała olbrzymią przewagę. Oddała dziewięć celnych strzałów, a rywale tylko jeden. Bramkę zdobyła jednak dopiero w doliczonym przez sędziego czasie gry. Cash dośrodkował, a skuteczną główką popisał się McGinn.

W tabeli grupy E sytuacja jest bardzo ciekawa. W drugim meczu czwartkowym meczu Aston Villa pokonała u siebie Zrinjski Mostar 1:0. To oznacza, że wszystkie drużyny mają po trzy punkty. W następnej kolejce, 26 października, Legię czeka wyjazd do Bośni.

Czwartku miło nie będzie wspominał Jakub Piotrowski. Polski pomocnik rozegrał cały mecz, a jego Łudogorec Razgrad przegrał na wyjeździe z duńskim FC Nordsjaelland 1:7 (grupa H).

Komplet sześciu punktów w tej grupie ma Fenerbahce Stambuł. Tym razem na wyjeździe pokonało Spartaka Trnawa 2:1, a od 63. minuty w zwycięskiej drużynie grał Sebastian Szymański. 24-latek w końcówce trafił do siatki, ale gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej.

Pierwsze zwycięstwo w obecnej edycji LK odniosło Club Brugge Marcina Skórasia. W grupie D pokonało na wyjeździe FK Bodoe/Glimt 1:0. Skóraś grał do 83. minuty i został ukarany żółtą kartką.

Liga Konferencji: Brytyjskie media z uznaniem o Legii. "To nie było starcie Dawida z Goliatem"