Menu

Podróże do UK: £1 000 kary za złamanie 14-dniowej kwarantanny

Podróże do UK: £1 000 kary za złamanie 14-dniowej kwarantanny
14-dniowa kwarantanna dotyczyłaby wszystkich przyjeżdżających do kraju, w tym Brytyjczyków wracających z zagranicy. (Fot. Getty Images)
Osoby, które przybywają do Wielkiej Brytanii, mogą zostać ukarane grzywną w wysokości 1 000 funtów, jeśli nie poddadzą się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie - informują brytyjskie media.
Reklama

Jak podaje Sky News, kwarantanna miałaby zacząć obowiązywać na początku czerwca. Przekraczający granicę podróżni mieliby podać urzędnikom brytyjskiej Straży Granicznej adres, pod którym będą przebywać. W razie gdyby w trakcie wyrywkowych kontroli byli nieobecni pod wskazanym adresem, groziłaby im kara do 1 000 funtów.

14-dniowa kwarantanna dotyczyłaby wszystkich przyjeżdżających do kraju, w tym Brytyjczyków wracających z zagranicy.

Z obowiązkowej izolacji mają zostać wyłączeni przewoźnicy oraz pracownicy medyczni, a także podróżni przybywający z Irlandii, z którą Wielką Brytanią ma obowiązującą prawie od 100 lat umowę o braku kontroli granicznych.

Niektóre sektory w mocnych słowach skrytykowały rządowe plany dotyczące obowiązkowej izolacji. Szef Ryanair Michael O’Leary na początku tego tygodnia nazwał ten pomysł "idiotycznym" i "niemożliwym do wdrożenia", podczas gdy organizacja handlowa Airlines UK oceniła, że ​​kwarantanna "skutecznie zabije" międzynarodowe podróże do i z Wielkiej Brytanii.

Szczegóły dotyczące 14-dniowej kwarantanny ogłosi prawdopodobnie dzisiaj wieczorem podczas rządowej konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych, Priti Patel.

Podobne rozwiązanie dla osób przybywających z zagranicy stosują m.in.: Nowa Zelandia, Republika Południowej Afryki, Korea Południowa, Hiszpania i Stany Zjednoczone.

Czytaj więcej:

"Mosty powietrzne" nadzieją na wakacyjne wyjazdy Brytyjczyków

Europa szykuje się do otwarcia granic w czerwcu. Polska jeszcze nie zdecydowała

Ryanair wezwał UK do rezygnacji z "niewytłumaczalnej" kwarantanny

  Komentarze
  • Celestyn76
   22 maja, 16:14

   Rychlo w czas jak 20 milionow ludzi przykecialo do UK w lu tym I marcu ten blondprzyglup zamykaja granice a najlepsze jest to gdy obejmowal urzad premiera obiecal ze zajmie sie szczegolnie domami starcow I jak obiecal tak zrobil trzydziescikilka tysiecy pensjonariuszyvzmarlo czym odciazyli budzety councilow I DWP a teraz prowadzi kraj do katastrofy

  • Obserwator
   22 maja, 20:58

   A ja myśle ze ten pomysł Brytyjskiego Rzadu w związku na wprowadzenie 14 dniowej kwarantanny w UK dla przyjezdnych czy to Brytyjczyków czy innych obywateli innej narodowości ma na Celu Zniechęcić Brytyjczyków na spędzenie urlopu po za granicami UK , ale przeciwnie ma zachęcić Brytyjczyków na to by zdecydowali się na urlop w UK by w ten sposób zasilić Finansowo Budżet Brytyjskiego Rzadu
   Uważam ze wszystko jest dobrze przemyślane przez Rząd Pana Borysa Johnsona
   Pomyślcie

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama