Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pod Dublinem ma powstać nowe miasto

Pod Dublinem ma powstać nowe miasto
Clonburis ciągnie się wzdłuż lini kolejowej do Kildare. (Fot. The Irish Times)
Na peryferiach Dublina ma powstać nowe, 21-tysięczne miasteczko. Według 'The Irish Times', radni są skłonni zaaprobować plany pomimo zastrzeżeń okolicznych mieszkańców.
Reklama

Domami mieszkalnymi ma być zabudowanych 280 hektarów dawnej farmy w Clonburris niedaleko Adamstwon, na południowym zachodzie stolicy. Teren rozciąga się wzdłuż linii kolejowej Dublin-Kildare oraz Grand Canal – zaledwie 10 km od centrum Dublina.

Zagospodarowanie terenu ma być częścią rządowego projektu walki z kryzysem mieszkaniowym. W planach jest wybudowanie 8,4 tys. nowych domów.

Najpierw jednak projekt muszą zaaprobować radni, a następnie urząd planistyczny An Bord Pleanála. Według "IT”, budowa mogłaby ruszyć w dwa miesiące po uzyskaniu pozwolenia.

Jak zapewnił jeden z właścicieli ziemi w Clonburris, cytowany przez dziennik, może on natychmiast rozpocząć budowę domów za mniej niż €300 tys.

Lokalni mieszkańcy zgłosili jednak do lokalnego urzędu zastrzeżenia dotyczące braku jasności projektu oraz planów zbyt pospiesznej szeroko zakrojonej zabudowy. Ich zdaniem, istniejące drogi, szkoły i instytucje publiczne nie są gotowe na przyjęcie takiej ilości nowych mieszkańców.

Jeśli dojdzie do budowy, Clonburris będzie pierwszym miastem wybudowanym w Irlandii w XXI wieku. Głosowanie radnych w tej sprawie ma się odbyć jeszcze dziś.

 

  Komentarze


  • Pawel kowalski
   2 lutego, 09:55

   tak trzeba budowac beda jak to ladnie nazywaja sypilanie Dublina badz po staremu czworaki dla plebsu jak kto woli gdzies sila robocza musi sie ulokowac

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama