Menu

Pizza Express może zwolnić 1,1 tys. pracowników

Pizza Express może zwolnić 1,1 tys. pracowników
Założona w 1965 roku Pizza Express zatrudnia na Wyspach ponad 10 tys. osób. (Fot. Getty Images)
Pizza Express rozważa zamknięcie 67 swoich restauracji w Wielkiej Brytanii, co oznaczałoby utratę 1 100 miejsc pracy - informuje BBC.
Reklama

W oświadczeniu kierownictwo Pizza Express poinformowało, że "decyzja o zamknięciu restauracji była trudna", ale w obecnej sytuacji - związanej z pandemią koronawirusa - "​​restrukturyzacja firmy zapewni jej silniejsze podstawy finansowe i pomoże ochronić pozostałe 9 tys. miejsc pracy".

Oczekuje się, że w najbliższej przyszłości spółka ogłosi dobrowolne porozumienie przedsiębiorstw (CVA), które jest postępowaniem upadłościowym, pozwalającym firmie mającej problemy z zadłużeniem dojść do porozumienia z wierzycielami w sprawie spłaty całości lub części swoich długów. Dzięki zmianom, sieć chce zmniejszyć zadłużenie z 735 do 319 milionów funtów. 

Pizza Express nie poinformowała jeszcze, które 67 z 449 brytyjskich punktów sprzedaży mogą zostać zamknięte.

Obecnie czynnych jest 166 restauracji Pizza Express. Wszystkie biorą udział w rządowym programie "Eat Out to Help Out", który daje klientom możliwość jedzenia poza domem z 50-procentową zniżką. Celem akcji jest pomoc branży gastronomicznej podczas koronawirusowego kryzysu.

Założona w 1965 roku Pizza Express posiada ponad 600 restauracji na całym świecie - w tym 449 w Wielkiej Brytanii i 19 w Irlandii. Na Wyspach zatrudnia ponad 10 tys. pracowników. 

Wcześniej redukcję zatrudnienia ogłosiły takie firmy jak: John Lewis, Boots, Debenhams, British Airways, BP, Royal Mail, DW Sports czy Ryanair.

Czytaj więcej:

Burger King może na stałe zamknąć dziesiątki restauracji w UK

W UK już prawie 650 tys. ludzi straciło pracę przez pandemię

DW Sports bankrutuje i zwalnia 1 700 osób

Biuro podróży, które przejęło Thomasa Cooka, zwolni 20 proc. personelu

Gdzie w UK można zjeść za 50 proc. ceny? Oto lista miejsc

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.09.2020
  GBP 4.920 złEUR 4.505 złUSD 3.836 złCHF 4.190 zł

  Sport


  Sport

  Reklama