Menu

Piłkarze Bayernu z pomocą dla Auschwitz-Birkenau

Piłkarze Bayernu z pomocą dla Auschwitz-Birkenau
Zawodnicy stworzyli inicjatywę "We kick Corona" i z własnej kieszeni wyłożyli łącznie milion euro. (Fot. Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau)
Reprezentanci Niemiec w piłce nożnej Leon Goretzka i Joshua Kimmich, za pośrednictwem swojej inicjatywy 'We kick Corona', przekazali darowiznę w wysokości 75 tysięcy euro na rozwijanie edukacyjnej działalności Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau.
Reklama

Z powodu pandemii od marca nie ma możliwości wstępu do tamtejszego muzeum, upamiętniającego wydarzenia z czasów drugiej wojny światowej. W Oświęcimiu i pobliskich miejscowościach naziści stworzyli obozy koncentracyjne i obozy zagłady, które dziś uchodzą za symbol Holocaustu.

"Auschwitz to część naszej historii i wspomnienie o niej 75 lat po zakończeniu wojny jest wszechobecne. Nie wolno nam dopuścić do powtórzenia jednego z najczarniejszych rozdziałów ludzkości. To dla nas bardzo ważne, że dzięki WeKickCorona możemy przyczynić się do tego, że kultura pamięci będzie szanowana także podczas pandemii koronawirusa" - napisali piłkarze Bayernu Monachium.

Mający po 25 lat zawodnicy stworzyli inicjatywę "We kick Corona" w marcu, z własnej kieszeni wykładając łącznie milion euro. Celem projektu jest pomoc w walce ze skutkami pandemii.

Czytaj więcej:

Brytyjski rząd przekaże milion funtów Fundacji Auschwitz-Birkenau

Proklamacja Donalda Trumpa w sprawie Auschwitz

Muzeum Auschwitz do Amazona: Usuńcie książki z nazistowską propagandą

80 lat temu Niemcy deportowali pierwszych Polaków do KL Auschwitz

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama