Piłkarska LM: Manchester City zremisował w Lipsku, Inter bliżej awansu

Piłkarze Manchesteru City raczej nie mogą być zadowoleni z wyniku gry z RB Lipsk. (Fot. ODD ANDERSEN/AFP via Getty Images)
Piłkarze Manchesteru City zremisowali na wyjeździe z RB Lipsk 1:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. W drugim wczorajszym spotkaniu Inter Mediolan pokonał u siebie FC Porto 1:0. Rewanże 14 marca.

Klub z Anglii uchodził za faworyta meczu w Lipsku, ale z tej roli zdołał się wywiązać tylko w pierwszej połowie. Podopieczni trenera Josepa Guardioli mieli zdecydowaną przewagę, a udokumentowali ją bramką Riyada Mahreza w 27. minucie.

Druga część spotkania miała zupełnie inny przebieg. Gospodarze przejęli inicjatywę i z minuty na minutę coraz śmielej atakowali. Wyrównać udało im się w 70. minucie, kiedy skuteczną główką popisał się Chorwat Josko Gvardiol.

Goście po przerwie oddali tylko jeden celny strzał.

W Mediolanie o wygranej Interu zdecydowała bramka Romelu Lukaku w 86. minucie. Belg zaczął mecz na ławce rezerwowych, a na boisko został wprowadzony w 58. minucie.

Porto od 78. minucie musiało sobie radzić w dziesiątkę, bo drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Otavio.

We wtorek broniący trofeum Real Madryt pokonał na wyjeździe Liverpool 5:2, a Napoli, z Piotrem Zielińskim w składzie, wygrało we Frankfurcie z Eintrachtem 2:0

Natomiast w największym szlagierze spośród spotkań z ubiegłego tygodnia Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Paris Saint-Germain 1:0. Takim samym wynikiem zakończyły się mecze Borussii z Chelsea Londyn w Dortmundzie oraz AC Milan u siebie z Tottenhamem Hotspur. Bliska awansu do ćwierćfinału jest Benfica Lizbona, która pokonała na wyjeździe Club Brugge 2:0.

Rewanże zostaną rozegrane 7-8 i 14-15 marca. Finał odbędzie się 10 czerwca w Stambule.