Piłkarska LM: Awans Tottenhamu i Eintrachtu

Piłkarze Tottenhamu zaliczyli bardzo udany mecz. (Fot. Getty Images)
Przed ostatnią kolejką żaden zespół w grupie D piłkarskiej Ligi Mistrzów nie był pewny awansu i wszystkie liczyły się w walce o fazę pucharową. Cel osiągnęły Tottenham Hotspur i Eintracht Frankfurt, które na wyjazdach po 2:1 pokonały, odpowiednio, Olympique Marsylia i Sporting Lizbona.

Największym zaskoczeniem jest odpadnięcie Sportingu. Portugalski zespół rywalizację w LM zaczął od dwóch zwycięstw, w tym wyjazdowego z Eintrachtem 3:0. W czterech kolejnych meczach Sporting wywalczył jednak tylko punkt.

Wczoraj długo wszystko układało się po myśli lizbończyków, którym remis dałby awans. Gospodarze prowadzili nawet od 39. minuty po golu Arthura Gomesa.

Sytuacja zaczęła zmieniać się po nieco ponad godzinie gry. W 62. minucie wyrównał z rzutu karnego Daichi Kamada, a dziesięć minut później decydującą o awansie Eintrachtu bramkę zdobył Randal Kolo Muani.

Również Tottenham musiał odrabiać straty. Tuż przed przerwą prowadzenie Olympique dał Chancel Mbemba, a "Koguty" w drugiej połowie odpowiedziały golami Clementa Lengleta oraz Pierre'a-Emile'a Hojbjerga i zajęły pierwsze miejsce w grupie.

W barażu o 1/8 finału Ligi Europy wystąpi Sporting.

W pozostałych grupach najważniejsze rozstrzygnięcia były już znane. W grupie C kolejne zwycięstwo w szóstym meczu odniósł Bayern Monachium. Bawarczycy po bramkach Benjamina Pavarda i Erica Maxima Choupo-Motinga pokonali u siebie Inter Mediolan 2:0, który też wystąpi w 1/8 finału LM.

Piłkarze Bayernu mogli być pewni awansu. (Fot. Getty Images)

W grupie A pierwsze miejsce w tabeli zachowało Napoli Piotra Zielińskiego, choć przegrało na wyjeździe z Liverpoolem 0:2. Obie drużyny zgromadziły tyle samo punktów, ale Napoli pierwszy mecz między nimi wygrało aż 4:1.

Dziś zostaną wyłonieni dwaj ostatni uczestnicy 1/8 finału LM. W grupie E do Chelsea Londyn dołączy AC Milan lub FC Salzburg, a grupie F obok Realu Madryt awans uzyska RB Lipsk lub Szachtar Donieck, które zmierzą się w Warszawie. Już wcześniej awans zapewniły sobie Manchester City i Borussia Dortmund z grupy G oraz Paris Saint-Germain i Benfica Lizbona z grupy H.