Pierwszy punkt Unionu po remisie w Neapolu

Napoli tylko zremisowało z Unionem Berlin w 4. kolejce piłkarskiej Ligi Mistrzów 1:1. (Fot. MB Media/Getty Images)
Piłkarze Unionu Berlin remisjąc na wyjeździe 1:1 z Napoli zdobyli pierwszy w historii klubu punkt w Lidze Mistrzów i przerwali serię 12 porażek, która trwała od początku września. W pierwszej połowie gola dla gospodarzy zdobył Matteo Politano, a po przerwie wyrównał David Datro Fofana.

20-letni napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej w 52. minucie skutecznie wykończył kontratak Unionu.

Pomocnik Napoli Piotr Zieliński w doliczonym czasie drugiej połowy został zmieniony przez Szweda Jensa Cajuste.

Union rozpoczął sezon od dwóch zwycięstw w Bundeslidze. Następnie poniósł w tych rozgrywkach osiem porażek, odpadł także z Pucharu Niemiec i przegrał trzy pierwsze mecze w Champions League.

Po czterech grupowych meczach mistrzowie Włoch mają siedem punktów, a Union - jeden. W drugim meczu grupy C Real Madryt podejmuje Sporting Braga.