Menu

Pierwsze iPhone'y z 5G już w 2020 roku

Pierwsze iPhone'y z 5G już w 2020 roku
Apple kupiło dział Intela projektujący modem 5G. (Fot. Getty Images)
Zaprezentowane w 2020 r. iPhone'y będą obsługiwać technologię 5G - wynika z prognoz analityka Ming-Chi Kuo, które potwierdził serwis MacRumors. Amerykański koncern prawdopodobnie wykorzysta w nich modemy firmy Qualcomm.
Reklama

Wcześniej Kuo informował, że w modemy 5G będą wyposażone będą tylko modele o przekątnej ekranu 5,4-cala i 6,7-cala. Tańsza wersja o wielkości 6,1-cala miała nadal korzystać z technologii LTE. Jednak ta prognoza uległa zmianie i obecnie Kuo, a wraz z nim serwis MacRumors przewidują, że szybki internet mobilny będzie dostępny we wszystkich smartfonach Apple zaprezentowanych w 2020 roku.

"Po przejęciu oddziału Intela zajmującego się modemami Apple zwiększyło swoje możliwości rozwoju 5G" - tłumaczy analityk. Jego zdaniem, będziemy też obserwować spadek cen urządzeń 5G z systemem Android.

Mimo pozyskania modemowego oddziału Intela, Apple na razie nie jest gotowy, aby zrezygnować z podzespołów firmy Qualcomm. Możliwe, że własne modemy pojawią się w urządzeniach zaprezentowanych w 2021 roku.

Kuo prognozuje jednocześnie, że większość smartfonów 5G z Andoidem będzie obsługiwać widmo poniżej zakresu 6GHz, ale nie wersję mmWave, która charakteryzuje się większymi prędkościami transferu danych.

W zeszłym tygodniu poinformowano, że Apple za 1 mld dolarów kupuje oddział Intela zajmujący się modemowymi czipami do smartfonów. Do porozumienia doszło w trzy miesiące po tym jak Apple zakończył spór prawny z jednym z rywali Intela - Qualcommem. Był to jeden z czynników, który zaważył na decyzji Intela o zaprzestaniu rozwoju własnych mobilnych modemów 5G. Dodatkowo firma od dłuższego czasu ponosiła straty w związku z działalnością tej gałęzi biznesowej.

Po sfinalizowaniu wszystkich formalności Apple przejmie ok. 2,2 tys. pracowników Intela i 17 tys. patentów technologii bezprzewodowych. Szacuje się, że porozumienie zostanie zrealizowane między październikiem a grudniem br.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 28.02.2020
  GBP 5.066 złEUR 4.335 złUSD 3.925 złCHF 4.073 zł

  Sport


  Reklama