Piękna bramka Milika i wygrana Napoli

Arkadiusz Milik może pochwalić się 15. trafieniami w tym sezonie. (Fot. Getty Images)
Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Napoli w wygranym na własnym stadionie 4:2 meczu z Udinese w 28. kolejce Serie A. To było 15. trafienie reprezentanta Polski w tym sezonie. Milik oraz Piotr Zieliński rozegrali całe spotkanie. W kadrze gości zabrakło Łukasza Teodorczyka.

Napoli świetnie zaczęło mecz i po 26 minutach prowadziło 2:0. Na listę strzelców wpisali się Amin Younes oraz Jose Callejon. Niespodziewanie jednak jeszcze przed przerwą goście wyrównali za sprawą trafień Kevina Lasagni i Seko Fofany.

Ostatnie słowo należało do gospodarzy. W 57. minucie Milik strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Callejona, a w 69. wynik ustalił Dries Mertens.

W tabeli Napoli jest drugie, ale do prowadzącego Juventusu Turyn ma aż 15 punktów straty. Kilka godzin wcześniej "Stara Dama" doznała pierwszej porażki w sezonie. Grający w częściowo rezerwowym składzie Juventus, m.in. bez Wojciecha Szczęsnego i Portugalczyka Cristiano Ronaldo, uległ na wyjeździe Genoi 0:2.