Pięć goli Bayernu, ale kontuzja Kane'a

Na razie nie wiadomo, jak poważny jest uraz Anglika... (Fot. Getty Images)
Wicelider Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z ostatnim SV Darmstadt 5:2 w 26. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej i traci siedem punktów do Bayeru Leverkusen, który dzisiaj zagra z Freiburgiem. Swojego 31. gola w tym sezonie ligowym strzelił Harry Kane, ale doznał kontuzji.

30-letni angielski napastnik trafił do siatki w doliczonym czasie pierwszej połowy (wówczas na 2:1 dla Bayernu, wcześniej zaliczył asystę). Dzięki temu przeszedł do historii. Nigdy wcześniej żaden piłkarz w swoim debiutanckim sezonie w Bundeslidze nie zdobył 31 bramek.

Uwe Seeler strzelił 30 goli dla Hamburgera SV w sezonie 1963/64.

Aktualne pozostaje natomiast pytanie, czy Kane wyrówna i ewentualnie poprawi absolutny rekord pod względem liczby bramek w jednym sezonie Bundesligi, należący od 2021 roku do Roberta Lewandowskiego (41 trafień).

Może być o to trudno, bowiem doznał kontuzji. Próbując dobiec do piłki, wpadł z impetem na słupek i musiał w 82. minucie opuścić boisko. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest to uraz.

Oprócz Anglika bramki dla Bayernu zdobyli w sobotę Jamal Musiala (dwie), Serge Gnabry i Francuz Mathys Tel, natomiast dla gospodarzy - Tim Skarke i w ostatnich sekundach meczu Szwed Oscar Vilhelmsson.

Bawarczycy mają niewielkie szanse obrony tytułu, ale w ostatnim czasie poprawili formę (w poprzedniej serii rozbili FSV Mainz aż 8:1), awansowali też do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

W tabeli Bundesligi Bayern zgromadził 60 pkt i traci siedem do lidera Bayeru, który w niedzielę zagra na wyjeździe z Freiburgiem.

Ekipa z Leverkusen to absolutna rewelacja tego sezonu. "Aptekarze" nie przegrali żadnego meczu, licząc wszystkie rozgrywki. Występują również w półfinale Pucharu Niemiec (jako jedyna ekipa z najwyższej ligi w kraju) oraz w ćwierćfinale Ligi Europy. Szansa na potrójną koronę pozostaje więc bardzo realna.

W sobotnim spotkaniu Union Berlin - Werder Brema (2:1) od 76. minuty w ekipie gości grał Dawid Kownacki.