Menu

Petycja: Zbadać wszystkich posłów na obecność narkotyków

Petycja: Zbadać wszystkich posłów na obecność narkotyków
Johnson, Gove, Raab - każdy z nich ma coś na sumieniu. (Fot. Getty Images)
Opium, kokaina, marihuana - w ostatnich miesiącach wielu polityków Partii Konserwatywnej przyznało się do zażywania w przeszłości różnych nielegalnych substancji. Dlatego powstała petycja, wzywająca do zbadania wszystkich brytyjskich posłów na obecność narkotyków.
Reklama

Narkotykowa przeszłość brytyjskich polityków była poruszana podczas wyścigu o fotel brytyjskiego premiera, po ustąpieniu Theresy May.

Boris Johnson, poproszony przez dziennikarza BBC, aby odniósł się do wywiadu z 2007 roku, w którym przyznał, że w przeszłości próbował kokainy, odparł, iż opinia publiczna woli skupić się na ważnych kwestiach, a "wszystko inne, szczerze mówiąc, może zbić nas z tropu".

Szczere wyznanie dało się też we znaki innemu byłemu kandydatowi na szefa brytyjskiego rządu - minister ds. Brexitu, Michael Gove, przyznał, że brał kokainę "na imprezach towarzyskich ponad 20 lat temu". Jednocześnie polityk publikował artykuły potępiające używanie narkotyków.

Cameron wcale nie był grzecznym studentem. (Fot. Getty Images)

Były premier David Cameron w książce "For the record" wyznał, że regularnie palił marihuanę, gdy chodził do słynnej szkoły w Eton. Zdradził też, że później palił ten narkotyk wraz ze swoją żoną Samanthą.

Konopi indyjskich próbował też obecny minister spraw zagranicznych Dominic Raab. Z kolei były kandydat na lidera Partii Konserwatywnej, Rory Stewart, przyznał, że palił opium podczas swoich podróży po Iranie.

Autorzy petycji, wzywającej do badania wszystkich posłów na obecność narkotyków, argumentują, że parlamentarzyści powinni dawać przykład i stronić od wszelkich nielegalnych używek".

Jak dotąd, pod dokumentem podpisało się ponad 4 tys. osób. By petycja trafiła pod obrady parlamentu, potrzeba 100 tysięcy podpisów.

Czytaj więcej:

Kandydat na premiera "żałuje, że zażywał kokainę"

Johnson i kokaina? Faworyt na premiera nie chciał o tym mówić

Ślady kokainy w siedzibie brytyjskiego parlamentu

  Komentarze
  • Adas
   10 października 2019, 10:26

   Nalezy wykonac testy na obecnosc substacji zakazanych!!!
   Co 4 Ty brytyjczyk ma mysli samobojcze

  • Bodzio
   10 października 2019, 12:21

   Po twardym Brexicie zaczną kochać Polaków , funt będzie 10zł , benefity zostaną Polakom zwiększone i pensje pójdą o 50% w górę dlatego modlę się o jak najtwardszy Brexit bo będę żył jak w raju.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama