Menu

Pasażer easyJet przez 4 godziny jadł chipsy, bo nie chciał założyć maseczki

Pasażer easyJet przez 4 godziny jadł chipsy, bo nie chciał założyć maseczki
Nie wszystkim spodobała się "prowokacja" Brytyjczyka. (Fot. Facebook/ Michael Richards)
Turysta z Wielkiej Brytanii przez całą podróż samolotem z Manchesteru na Teneryfę jadł chipsy. Wszystko po to, aby nie zasłaniać nosa i ust - informuje Standard.co.uk.
Reklama

W czasie pandemii koronawirusa pasażerowie samolotów mają obowiązek noszenia maseczek przez cały rejs. Można je jednak zdjąć w czasie jedzenia i picia, co postanowił wykorzystać brytyjski turysta, który 25 sierpnia leciał z rodziną liniami easyJet na wakacje na Teneryfę.

Michael Richards kupił więc opakowanie chipsów i spożywał je przez cztery godziny - czyli tyle, ile trwała podróż. Maseczkę założył na 10 minut - kiedy szedł do toalety i chował walizkę przed startem.

Swoim "pomysłem" postanowił pochwalić się na Facebooku. Przy zdjęciu z tubą popularnych chipsów i kawy napisał: "Maski nie trzeba nosić, kiedy jesz i pijesz na pokładzie samolotu. Nie wierzę, że zjedzenie całej paczki zajęło mi aż 4 godziny".

Zaznaczył, że wie, iż noszenie maseczek jest konieczne i nie jest koronasceptykiem. Przyznał, że to, co zrobił było "testem" - chciał sprawdzić reakcję ludzi na takie zachowanie. Na pokładzie nikt nie zwrócił mu uwagi.

Post 41-latka podzielił komentujących. Jedni doceniali jego pomysłowość i twierdzili, że sami tego wypróbują, inni krytykowali mężczyznę za całkowity brak odpowiedzialności, ciesząc się, że "nie byli z nim w samolocie".

Rzecznik linii easyJet przekazał, że żaden ze współpasażerów nie narzekał na zachowanie Richardsa. Przedstawiciel przewoźnika zaznaczył jednak, że podróżni powinni postępować odpowiedzialnie i dbać o zdrowie swoje oraz innych.

Czytaj więcej:

Chińscy hakerzy podejrzani o cyberatak na easyJet

Samolot do Londynu spóźnił się. 80 pasażerów trafiło na kwarantannę

Pasażerka pozywa easyJet za to, że została przesadzona na prośbę ortodoksyjnych Żydów

EasyJet: Klienci stracili zaufanie do podróżowania

  Komentarze
  • Janusz
   11 września, 17:15

   I gitara. Tylko szkoda, że jasno się nie określił. Ja bardzo często wchodzę do sklepu i z angielskim uśmiechem oznajmiam, że zapomniałem maseczki. Lub pokazuję jedną, " dyżurną ", z zerwaną gumką.

  • Polko
   11 września, 18:23

   Przecierz jest zakaz jedzenia na pokładzie w czasie lotu?!?

  • Reksio
   11 września, 18:30

   Obrona przed zniewoleniem ma różne sposoby

  • EJ
   11 września, 18:47

   Nie ma zakazu jedzenia ani picia . Pan wpadł widze na podobny pomysł jak ja . Lot krótszy 2 godziny wiec wystarczy wypicie kawy :)

  • Do polko
   11 września, 19:08

   Jaki zakaz , 3 dni temu leciałem wizzair i normalnie działa catering na pokładzie ;)

  • Janusz
   11 września, 20:29

   Polko@ Już najwyższy czas, żebyś przesiadł się z furmanki na inne środki lokomocji.

  • Marcin
   11 września, 21:48

   Fascynujące... Nie ma lepszych tematów?

  • 1/2
   12 września, 15:29

   Post ma na celu uświadomić osoby podróżujące o tym jak w prosty sposób mogą uniknąć nieprzyjemnych spojrzeń lub agresywnych ostrzeżeń ze strony obsługi samolotów/pociągów w przypadku braku maseczki. Jeśli jednak podróżni zaczną nadużywać tego przywileju, lub inne portale pójdą w ślady londynka i wzrośnie zainteresowanie tematem, podmioty rozkazodawcze mogą zakazać sprzedaży jedzonka, co w rezultacie zlikwiduje lukę.

  • Gratuluję!
   13 września, 10:46

   To pokazuję jak niska wartość dzisiaj jest życia... Własna wygoda ponad rozsądek!!!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 20.10.2020
  GBP 5.045 złEUR 4.587 złUSD 3.893 złCHF 4.281 zł

  Sport


  Sport

  Reklama