Menu

Papież przeprosił za to, że stracił cierpliwość w sylwestrowy wieczór

Papież przeprosił za to, że stracił cierpliwość w sylwestrowy wieczór
Papież przyznał, że zachował się niewłaściwie. (Fot. Getty Images)
Podczas spotkania z wiernymi w Nowy Rok w Watykanie papież Franciszek przeprosił za to, że stracił cierpliwość na placu Świętego Piotra w sylwestrowy wieczór, gdy ostro zareagował w chwili, kiedy jedna z kobiet chwyciła go mocno za rękę i mu ją wykręciła.
Reklama

Incydent, do jakiego doszło w czasie wizyty papieża na placu, dokąd poszedł obejrzeć stojącą tam szopkę, zarejestrowały kamery.

Na nagraniu, rozpowszechnionym przez media, widać, jak jedna z kobiet tak mocno chwyciła papieża za rękę w czasie powitania. Gdy odchodził, szarpnęła go, wykręcając mu ją boleśnie. Wtedy Franciszek wyraźnie zagniewany uderzył ją w dłoń i skarcił, by wyrwać się z uścisku.

Zwracając się dziś w południe do wiernych zebranych na placu papież oznajmił przed modlitwą Anioł Pański: "Wiele razy tracimy cierpliwość, przepraszam za zły przykład wczoraj". 

Czytaj więcej:

Papież: "Do Europy wraca populizm"

Watykan: Amerykanin przebrany za papieża rzucił się na policjantów

  Komentarze
  • Typ
   1 stycznia, 13:04

   A ja widze ze nie wykrecila tylko przytrzymala nie sądzę zeby to bolalo ale papa porostu stwierdxil ze jak ona smie Coz jaki papa taki kościół

  • Sprawiedliwy
   1 stycznia, 17:26

   Papierz to starszy czlowiek.Misalo zabolec a moze tez spowodowac kontuzje.Do typa ...wszyscy ktorzy opluwaja publicznie Kosciol popeniaja grzech przeciwko Duchowi Swietemu a ten jest niewybaczalny.Wszystkie pismaki,dziennikarze,politycy i tzw celebryci spotkaja sie ze swoim panem w piekle.Oni cos z tego maja ze mu sluza.Ty zas masz zycie na zlewozmywaku o oddasz dusze darmo.Tam jest terazniejszosc i to jest na zawsze.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.05.2020
  GBP 4.932 złEUR 4.426 złUSD 4.024 złCHF 4.149 zł

  Sport


  Sport

  Reklama