Menu

Papież Franciszek: Mówienie o sobie "chrześcijanin" nie wystarcza

Papież Franciszek: Mówienie o sobie "chrześcijanin" nie wystarcza
Papież Franciszek przestrzegł wiernych przed "połowiczną" wiarą, za którą nie idzie zmiana stylu życia. (Fot. Getty Images)
Papież Franciszek przestrzegał dziś przed życiem w obłudzie. 'Dobrze jest określać się jako chrześcijanin, ale trzeba przede wszystkim być chrześcijaninem w konkretnych sytuacjach, głosząc Ewangelię, która jest miłością do Boga i braci' - wskazał.
Reklama

W czasie spotkania z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański Franciszek tłumaczył wiernym, że słowa Jezusa "rozbijają łatwe złudzenia tych, którzy sądzą, że można połączyć życie chrześcijańskie ze światowością, życie chrześcijańskie z kompromisami wszelkiego rodzaju, praktyki religijne z postawą przeciwko bliźniemu".

Jak zaznaczył, "niektórzy myślą, że mogą połączyć prawdziwą religijność z przesądami".

"Ilu tak zwanych chrześcijan chodzi do wróżbitów, by czytali im z ręki. Chodzi o to, aby nie żyć w sposób obłudny, lecz być gotowym zapłacić cenę za wybory zgodne" z Ewangelią" - zauważył papież.

Zdaniem papieża, wiele osób jest chrześcijanami tylko z nazwy. (Fot. Getty Images)

Apelował do wiernych o służenie bliźnim w potrzebie. Wskazał, że wiele wspólnot podczas lata opiekuje się chorymi, ubogimi, osobami niepełnosprawnymi.

"Aby żyć zgodnie z duchem Ewangelii, trzeba, aby w obliczu nowych potrzeb pojawiających się na świecie byli uczniowie Chrystusa, którzy umieją odpowiedzieć nowymi inicjatywami miłosierdzia" - wyjaśnił.

"Świadectwo Ewangelii wypala każdą formę partykularyzmu i otwiera miłość do wszystkich, w pierwszej kolejności najuboższych i wykluczonych" - dodał Franciszek.

Papież pozdrowił też polskich wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra.

  Komentarze
  • Ja
   18 August 2019, 20:40

   czlowiek czlowiekowi czlowiekiem

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Reklama