Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Papierowym £10 zapłacisz tylko do marca 2018

Papierowym £10 zapłacisz tylko do marca 2018
W obiegu znajduje się wciąż ponad 350 mln sztuk papierowych banknotów. (Fot. Thinsktock)
Stare banknoty £10 będą ważne tylko do marca przyszłego roku - poinformował Bank Anglii. Plastikowy nominał został wprowadzony do obiegu 14 września br.
Reklama

Starymi, papierowymi banknotami płacić można tylko do 1 marca 2018 roku. Po tym terminie nieważne pieniądze będzie trzeba wymienić w banku.

Papierowe £10 z wizerunkiem Charlesa Darwina obowiązywało od 2000 roku. Obecnie w obiegu używanych jest około 55% polimerowych pieniędzy.

Nowy nominał poświęcony jest pisarce Jane Austin. Przy jego produkcji po raz pierwszy została zastosowana tekstura ułatwiająca korzystanie niewidomym i niedowidzącym. Spodziewana żywotność banknotów wynosi 5 lat.

Wcześniej wymieniane były 5-funtówki. Osoby, które nadal posiadają stare wersje, mogą je zamienić, odwiedzając osobiście oddział Bank of England lub drogą pocztową, po wypełnieniu formularza i wysłania go wraz z banknotem na adres: Department NEX, Bank of England, Threadneedle Street, London, EC2R 8AH.

Taka opcja nie dotyczy nieaktualnych już jednofuntówek. Można je natomiast ofiarować organizacjom charytatywnym lub zdeponować na osobistym koncie bankowym.

 

  Komentarze


  • Anty
   14 listopada 2017, 19:37

   bardzo dobrze...jestem ciekawa co hindusy zrobia z kasa ....bo te dziesiatki to schowane maja pod podloga lub w szafach.....hahahah....to dopiero sie banki zdziwia jak beda kolejki hindusow do bankow zeby wymienic....hahahah

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.07.2018
  GBP 4.890 złEUR 4.330 złUSD 3.724 złCHF 3.712 zł

  Sport


  Reklama