Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Pakistański ojczym polskiej dziewczynki skazany za jej zabójstwo na dożywocie

Pakistański ojczym polskiej dziewczynki skazany za jej zabójstwo na dożywocie
Dziewczynka była maltretowana przez swojego ojczyma, Abdula Wahaba (na zdj.). (Fot. Police Service of Northern Ireland)
Pochodzący z Pakistanu ojczym mieszkającej w Irlandii Północnej polskiej pięcioletniej dziewczynki Nadii Zofii Kalinowskiej został wczoraj skazany za jej zabójstwo na karę dożywotniego więzienia bez możliwości ubiegania się o warunkowe zwolnienie przez upływem 22 lat.
Reklama
Reklama

Dziewczynka zginęła w grudniu 2019 roku. Gdy znaleziono ją w jej domu rodzinnym w Newtonabbey, miała ponad 70 różnych obrażeń. Oprócz pęknięcia czaszki i rozerwania wątroby, które spowodowały jej śmierć, Nadia doznała złamań i ponownych złamań żeber, złamania obojczyka, złamania miednicy i urazu jelita.

Obrażenia były zadawane przez wiele miesięcy. W chwili śmierci miała również obrażenia zewnętrzne, w tym siniaki i otarcia, a jej zęby były spróchniałe i zgniłe.

35-letni Abdul Wahab twierdził początkowo, że dziewczynka była niezdarna i w noc swojej śmierci spadła ze schodów, ale w styczniu tego roku przyznał się w sądzie do zarzucanych mu czynów. Matka Nadii, 29-letnia Aleksandra Wahab, która przyznała się do dopuszczenia do śmierci dziecka i do dopuszczenia do poważnego uszkodzenia jego ciała, została skazana na 11 lat więzienia, z czego połowę kary odbędzie w więzieniu, a połowę na zwolnieniu warunkowym.

Podczas procesu sąd usłyszał m.in. że młody syn Aleksandry i Abdula Wahabów był regularnie zabierany na wizyty lekarskie w "stosunkowo drobnych sprawach", w przeciwieństwie do tego, jak traktowano Nadię. Nadia często uczęszczała do szkoły w "tradycyjnym muzułmańskim stroju", który zakrywał jej obrażenia.

  Komentarze
  • Dawid
   22 czerwca 2023, 11:31

   Tego już się nie da czytać 😭 czemu my się stajemy zwierzętami? Co się z nami dzieje ? Gdzie idzie ten świat ?

  • Iks de
   22 czerwca 2023, 11:56

   witam

  • Schabowy
   22 czerwca 2023, 12:28

   Oko za oko, zab za zab. Kara musi byc za takie czyny w tym zgnilym swiecie

  • Taa
   22 czerwca 2023, 13:06

   Dlaczego pytasz co sie z nami dzieje? W wiekszosci przypadków jest to kultura czy tam religia, w innym leb wyprany przez social media. Ludzie od zawsze byli zwierzetami, od czasow starozytnych nie zmienilo sie w ludziach nic, jedynie prawo zabrania wielu rzeczy i to niektorych hamuje. Wrzuc do kosza cale prawo to zobaczysz co sie na ulicach będzie dzialo, gorzej niz kiedys

  • ...
   22 czerwca 2023, 19:17

   Tak sie konczy multikulti love... Zal dzieci bo nie w8nne i tylko cierpialy, a madka powinna dostac taka sama pajde jak ten podwedzany potwor...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 12.04.2024
  GBP 5.0007 złEUR 4.2666 złUSD 3.9983 złCHF 4.3805 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama