Menu

PŚ w skokach: Tande przeszedł operację obojczyka

PŚ w skokach: Tande przeszedł operację obojczyka
Do fatalnego upadku skoczka doszło 25 marca br. (Fot. Getty Images)
Skoczek narciarski Daniel Andre Tande przeszedł w szpitalu w Oslo operację obojczyka - poinformował norweski związek. Na początku kwietnia zawodnik, który miał groźnie wyglądający upadek przed konkursem Pucharu Świata na mamucim obiekcie w Planicy, wrócił do kraju.
Reklama
Reklama

Do Norwegii został przetransportowany karetką lotniczą. 29 marca, po czterech dniach, został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. Jego stan określany był jako dobry, ale postanowiono zoperować jeszcze uszkodzony obojczyk.

"Daniel czuje się dobrze, a zabieg się udał. Teraz potrzebuje przede wszystkim spokoju i będzie przechodzić rehabilitację. Zawodnik na razie pozostanie w szpitalu" - poinformowała krajowa federacja.

25 marca w trakcie serii próbnej Tande zaraz po wyjściu z progu stracił równowagę w locie i z olbrzymią siłą uderzył w zeskok na 99. metrze. Do karetki trafił nieprzytomny, a po ustabilizowaniu, został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Lublanie. Badania wykazały, że doznał złamania obojczyka i przebicia płuca.

Czytaj więcej:

Żyła 10. w Planicy. Fatalny upadek Tandego

Tande w śpiączce farmakologicznej. Są wyniki pierwszych badań

Skoki narciarskie: Tande wybudzony ze śpiączki

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2021
  GBP 5.2999 złEUR 4.5309 złUSD 3.7931 złCHF 4.1505 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama