Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Oto najbardziej oddalona stacja londyńskiego metra

Oto najbardziej oddalona stacja londyńskiego metra
Podróż z Chesham do centrum Londynu zajmuje godzinę i 15 minut. (Fot. Wikipedia)
Na samym końcu linii Metropolitan znajduje się Chesham - najbardziej oddalona od centrum Londynu stacja metra.
Reklama

Londyńska siatka metra ma 16 stacji, które znajdują się się poza M25 - autostradą i jednocześnie obwodnicą brytyjskiej stolicy. 

Jednak to Chesham leży najdalej od centrum Londynu. Od Charing Cross, który formalnie jest uważany za "środek" stolicy, dzieli ją 40 km. Co więcej, Chesham w całej siatce The Tube jest zarówno najbardziej wysunięta na północ, jak i na zachód.

Londyńska siatka metra ma 16 stacji, które znajdują się się poza M25 - autostradą i jednocześnie obwodnicą brytyjskiej stolicy. (Fot. Getty Images)

Chesham to miasto na wzgórzach Chiltern w hrabstwie Buckinghamshire. Tamtejsza stacja znajduje się na samym końcu linii Metropolitan, a podróż do City of London bez przesiadek zajmuje godzinę i 15 minut.

Jak metro dotarło do tego liczącego nieco ponad 20 tys. mieszkańców miasta? Jest to zasługa poprzednika Metropolitan Line, Metropolitan Railway. Kolej była pierwszą linią metra na świecie i łączyła północno-zachodni Londyn z centrum miasta.

"Chociaż od dawna nie ma Metropolitan Railway, to dzięki pionierom mieszkańcy Chesham mogą cieszyć się łatwym transportem do Londynu" - podsumowuje MyLondon.news

 

  Komentarze


  • KJ
   21 sierpnia, 10:58

   Taak metro na północy sięga poza Londyn a na południu tylko do 2 strefy i nikogo to nie interesuje

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama