Menu

Oto najbardziej oddalona stacja londyńskiego metra

Oto najbardziej oddalona stacja londyńskiego metra
Podróż z Chesham do centrum Londynu zajmuje godzinę i 15 minut. (Fot. Wikipedia)
Na samym końcu linii Metropolitan znajduje się Chesham - najbardziej oddalona od centrum Londynu stacja metra.
Reklama

Londyńska siatka metra ma 16 stacji, które znajdują się się poza M25 - autostradą i jednocześnie obwodnicą brytyjskiej stolicy. 

Jednak to Chesham leży najdalej od centrum Londynu. Od Charing Cross, który formalnie jest uważany za "środek" stolicy, dzieli ją 40 km. Co więcej, Chesham w całej siatce The Tube jest zarówno najbardziej wysunięta na północ, jak i na zachód.

Londyńska siatka metra ma 16 stacji, które znajdują się się poza M25 - autostradą i jednocześnie obwodnicą brytyjskiej stolicy. (Fot. Getty Images)

Chesham to miasto na wzgórzach Chiltern w hrabstwie Buckinghamshire. Tamtejsza stacja znajduje się na samym końcu linii Metropolitan, a podróż do City of London bez przesiadek zajmuje godzinę i 15 minut.

Jak metro dotarło do tego liczącego nieco ponad 20 tys. mieszkańców miasta? Jest to zasługa poprzednika Metropolitan Line, Metropolitan Railway. Kolej była pierwszą linią metra na świecie i łączyła północno-zachodni Londyn z centrum miasta.

"Chociaż od dawna nie ma Metropolitan Railway, to dzięki pionierom mieszkańcy Chesham mogą cieszyć się łatwym transportem do Londynu" - podsumowuje MyLondon.news

  Komentarze
  • KJ
   21 sierpnia 2019, 10:58

   Taak metro na północy sięga poza Londyn a na południu tylko do 2 strefy i nikogo to nie interesuje

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 02.06.2020
  GBP 4.933 złEUR 4.390 złUSD 3.930 złCHF 4.102 zł

  Sport


  Sport

  Reklama