Menu

Okres godowy w Richmond Park. Jelenie mogą być agresywne

Okres godowy w Richmond Park. Jelenie mogą być agresywne
Jelenie o tej porze roku są wyjątkowo niebezpieczne. (Fot. Getty Images)
Mieszkańcy Londynu zostali poproszeni o rozwagę i ostrożność w związku z rozpoczynającym się okresem godowym. Apel wystosowano po tym, jak jeden z rezydujących w Richmond Park jeleni zaatakował przejeżdżający w pobliżu samochód.
Reklama

Moment nietypowego zdarzenia, jakim jest atak jelenia, uchwycił na telefonie 32-letni Adam Bradley. Mieszkaniec okolicy był w szoku, ponieważ takie incydenty nie zdarzają się często.

"Mieszkam w okolicy niemal przez całe swoje życie i widziałem wiele rzeczy, ale tego się nie spodziewałem" - przekazał 32-latek na łamach "Evening Standard".

Na uchwyconym materiale wideo możemy zobaczyć przechadzające się w pobliżu ulicy jelenie. Jeden z nich zaczął się zachowywać agresywnie, gdy obok przejeżdżał biały samochód. Zwierzę uderzyło w pojazd rogami, wprawiając w osłupienie innych kierowców.

32-letni świadek zdarzenia uważa, że "wielu odwiedzających nie zdaje sobie sprawy, że jelenie mogą tak się zachowywać, ponieważ trwa okres godowy". 

W związku z incydentem, nadzorująca największe londyńskie parki organizacja Royal Parks wydała dziś apel, przypominając, że "jeleni nie stworzył Disney". Zwrócono też uwagę, że w sezonie godowym trzeba zachować szczególną uwagę podczas przebywania na łonie przyrody.

"Te incydenty zdarzają w zasadzie tylko wtedy, gdy ludzie ignorują zasadę 50 metrów. Nie podszedłbyś do lwa na safari, aby zrobić sobie z nim selfie i tą samą logiką powinieneś kierować się tutaj" - przekazano.

"Zbliżanie się do dzikiego jelenia jest niemądre o każdej porze roku, ale podczas sezonu godowego jest to wyjątkowo niebezpieczne" - podsumowano.

Czytaj więcej:

Dziecko zaatakowane przez jelenia w parku w Londynie

Badania DNA: Potwór z Loch Ness mógł być gigantycznym węgorzem

Jeleń wszedł do sklepu z ubraniami w centrum włoskiego kurortu

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.09.2020
  GBP 4.920 złEUR 4.505 złUSD 3.836 złCHF 4.190 zł

  Sport


  Sport

  Reklama