Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Ogłoszono listę 50 najlepszych restauracji na świecie. Wśród nich są dwie w Londynie

Ogłoszono listę 50 najlepszych restauracji na świecie. Wśród nich są dwie w Londynie
Londyńska restauracja Kol specjalizuje się w kuchni meksykańskiej. (Fot. X/@MarkFinLon)
W ubiegłym tygodniu szefowie kuchni z całego świata zebrali się w Las Vegas na uroczystej ceremonii wręczenia nagród. W pierwszej dwudziestce na liście 50 najlepszych restauracji na świecie roku 2024 znalazła się londyńska restauracja Kol, zajmując 17. miejsce i awansując z 23. w ubiegłym roku.
Reklama
Reklama

Jak informuje Standard.co.uk, pochodzący z Meksyku szef kuchni Santiago Lastra otworzył restaurację Kol w dzielnicy Marylebone w 2020 roku, a podczas uroczystej ceremonii w Las Vegas świętował wraz z Jeremym Chanem i Iré Hassan-Odukale, założycielami drugiej restauracji z Londynu wyróżnionej  w konkursie - Ikoyi, która spadła z 35. miejsca w ubiegłym roku na 42. w 2024 roku.

Londyn po raz kolejny został jednak zdeklasowany przez restauracje z całego świata, w szczególności z Tajlandii, Ameryki Południowej oraz Włoch, Francji i Hiszpanii. Tegorocznym zwycięzcą została restauracja Disfrutar z Barcelony.

Lista 50 najlepszych restauracji na świecie została ogłoszona w hotelu Wynn w Las Vegas, a szefowie kuchni tacy jak Thomas Keller, José Andrés i Mauro Colagreco wręczyli specjalne nagrody takim osobom jak Brazylijka Janaína Torres (kobieta-szef kuchni roku) i Nina Métayer z Francji, która zdobyła tytuł najlepszego cukiernika.

Coroczny plebiscyt ma za zadanie ocenić i sklasyfikować restauracje na całym świecie. Jest on organizowany przez brytyjską grupę medialną William Reed, a wybory opierają się na opiniach ponad 1 000 specjalistów w dziedzinie gastronomii, w tym szefów kuchni, restauratorów i dziennikarzy kulinarnych.

Zeszłoroczny zwycięzca, Central w Limie w Peru, to pierwsza restauracja spoza Europy i Stanów Zjednoczonych, która wygrała. Prowadzona jest przez małżeństwo kucharzy Virgilio Martínez i Pia León, a w tym roku automatycznie awansowała na listę Best of the Best. Ranking ten ustanowiony w 2019 roku dla laureatów z poprzednich lat oznacza, że nie kwalifikują się oni już do konkursu. 

Na liście Best of the Best znalazły się także tak renomowane restauracje z UK jak: The Fat Duck, Mirazur, Osteria Francescana, Noma i El Bulli.

Czytaj więcej:

Gordon Ramsay otworzy najwyższą w Londynie restaurację

Sieć restauracji Carl's Jr. rozszerza działalność na Wielką Brytanię i Irlandię

"Niegrzeczna" restauracja Karen's Diner zawita wkrótce w Londynie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2024
  GBP 5.1857 złEUR 4.3581 złUSD 4.0760 złCHF 4.5690 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama