Menu

Od jutra nowy rozkład jazdy na brytyjskiej kolei

Od jutra nowy rozkład jazdy na brytyjskiej kolei
Zmiana rozkładu jazdy kolei dla wielu podróżnych oznacza problemy... (Fot. Getty Images)
Od niedzieli 15 grudnia obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów w Wielkiej Brytanii. Pasażerowie proszeni są o dokłądne sprawdzenie swojego połączenia, zanim udadzą się w podróż - przypomina BBC. Rozkłady jazdy pociągów zmieniane są dwa razy w roku: w maju i grudniu.
Reklama

Po inwestycji w infrastrukturę brytyjska kolej planuje skrócenie czasu podróży na poszczególnych liniach, zwiększenie zakresu usług i dodanie nowych tras w całym kraju.

Jutro będzie miała miejsce największa od lat 70-tych zmiana rozkładu jazdy w sieci Great Western Railway, wykorzystująca elektryfikację Network Rail na linii między Londynem a Bristolem oraz nowe międzymiastowe pociągi ekspresowe operatora.

Pociągi non-stop między londyńskim Paddington a Bristol Parkway będą jechać tylko 1h 8 minut, co pozwoli zaoszczędzić 12 minut na istniejących najszybszych połączeniach.

Najszybszy czas podróży między stolicą a Bristol Temple Meads zostanie skrócony o 17 minut - do jednej godziny i 19 minut. Częstotliwość pociągów na tej trasie zostanie zwiększona z dwóch do trzech na godzinę - w godzinach porannych i wieczornych szczytów.

Na dworcu Paddington - jednym z najbardziej zatłoczonych dworców Londynu - jutro będzie wyjątkowo nerwowo... (Fot. Getty Images)

Nastąpić ma znaczna poprawa funkcjonowania sieci ScotRail, z dodatkowymi usługami w północno-wschodniej Szkocji i dodatkowymi miejscami w składach między Edynburgiem a Glasgow.

Nowa stacja, Robroyston, zostanie otwarta w północno-wschodnim Glasgow na linii między Queen Street i Cumbernauld.

Inni operatorzy wprowadzający nowe usługi to: Greater Anglia, London North Eastern Railway, Northern, TfL Rail, Thameslink, Transpennine Express (TPE), Transport for Wales, West Midlands Railway oraz London Northwestern Railway.

Linie Maesteg i Conwy Valley w Walii po raz pierwszy zaczną kursować w niedziele.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 28.01.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.279 złUSD 3.884 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama