Menu

Obiekty US Open zostaną zamienione w ogromny szpital

Obiekty US Open zostaną zamienione w ogromny szpital
Wiele federacji sportowych na całym świecie udostępnia swoje obiekty, by pomagać szpitalom. (Fot. Getty Images)
W związku z pandemią koronawirusa część kompleksu, na terenie którego rozgrywane są mecze wielkoszlemowego turnieju US Open, zamieni się w tymczasowy szpital - poinformowała Amerykańska Federacja Tenisowa (USTA). Umieszczonych zostanie tam 350 łóżek.
Reklama

Wiele federacji sportowych na całym świecie w związku z kryzysem zdrowotnym udostępniło swoje obiekty, by wspomóc placówki medyczne, w których brakuje miejsca dla pacjentów.

Przekształcanie Billie Jean King National Tennis Center, którego właścicielem jest USTA, rozpoczęło się wczoraj. "Jesteśmy tu, żeby pomóc - nie ma innego sposobu. Nowy Jork jest naszym domem, tkwimy w obecnej sytuacji razem" - zaznaczył rzecznik prasowy USTA Chris Widmaier.

Nowojorskie centrum zarządzania kryzysowego (NYCEM) już wcześniej poinformowało federację tenisową, że bierze pod uwagę jej obiekty jako potencjalne miejsce dla stworzenia dodatkowego punktu pomocy medycznej. W poniedziałek zaś potwierdziło swoje plany.

"Umieszczeni tu zostaną prawdopodobnie pacjenci, którzy nie są zakażeni koronawirusem. Będziemy reagować według potrzeb" - podkreślił rzecznik NYCEM Omar Bourne.

Jak dodał, miasto analizuje kolejne lokalizacje w pięciu dzielnicach, które można byłoby wykorzystać w tym samym celu. W poniedziałek polowy szpital z 68 łóżkami zorganizowano w słynnym Central Parku.

Czytaj więcej:

Mecz Atalanty Bergamo w LM "przyspieszył epidemię"

Liga hiszpańska: Real udostępnił stadion na magazyn sprzętu do walki z epidemią

FC Barcelona przekaże władzom Katalonii 30 tys. masek

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama