Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nowy przypadek zarażenia wirusem ebola w Afryce

Nowy przypadek zarażenia wirusem ebola w Afryce
WHO podjęło decyzję o użyciu eksperymentalnych szczepionek. (Fot. Getty Images)
W położonym na północy Demokratycznej Republiki Konga mieście Mbandaka zanotowano nowy przypadek zarażenia śmiercionośnym wirusem ebola - poinformował w minister zdrowia tego kraju Oly Ilunga Kalenga. Według polityka, oznacza to 'nową fazę' obecnej fali zachorowań.
Reklama

Wczoraj do Demokratycznej Republiki Konga dotarło 4 tys. dawek eksperymentalnej szczepionki przeciwko wirusowi ebola wysłanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), która zapowiedziała wysłanie kolejnych dawek w najbliższych dniach.

Zdaniem WHO, od kwietnia na ebolę w DRK zmarło 20 osób. Jest to dziewiąty wybuch epidemii wirusa eboli w DRK od 1976 roku.

Wirus ebola, który wykryto w 1976 roku, szerzy się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zarażonych ludzi i zwierząt; wirus nie roznosi się drogą kropelkową. Jest w stanie przetrwać w organizmie nosiciela do roku i może zostać przeniesiony drogą płciową.

Wielka epidemia wirusa ebola wybuchła w grudniu 2013 roku w Gwinei, a później rozprzestrzeniła się na sąsiednie Liberię i Sierra Leone w Afryce Zachodniej - w tych trzech państwach odnotowano 99 proc. ofiar śmiertelnych.

Choroba nawiedziła w sumie 10 krajów, w tym Hiszpanię i Stany Zjednoczone. Uśmierciła ogółem ponad 11,3 tys. osób na 28,6 tys. przypadków zachorowań.

 

  Komentarze


  • Wadera
   17 maja, 11:48

   Teraz czekac kilka miesiecy az sie EBOLA pojawi w Europie !!!!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.08.2018
  GBP 4.801 złEUR 4.300 złUSD 3.769 złCHF 3.784 zł

  Sport


  Reklama