Menu

Notting Hill Carnival walczy, by w 2022 r. wrócić na ulice Londynu

Notting Hill Carnival walczy, by w 2022 r. wrócić na ulice Londynu
Karnawał Notting Hill jest świętem karaibskich i afrykańskich nacji oraz kluczowym wydarzeniem w kalendarzu kulturalnym Brytyjczyków pochodzenia afroamerykańskiego. (Fot. Getty Images)
W sierpniu br. odbędzie się seria odpłatnych wydarzeń, które mają pomóc karnawałowi Notting Hill w powrocie na ulice Londynu w 2022 roku - informuje Standard.co.uk. Największa impreza uliczna w Europie została odwołana przez koronawirusa drugi rok z rzędu.
Reklama
Reklama

Organizatorzy zapowiedzieli wcześniej, że impreza, która została zaplanowana na 29 i 30 sierpnia, po raz kolejny nie odbędzie się w tradycyjnej formie ze względu na "ciągłą niepewność i ryzyko, jakie stwarza pandemia Covid".

Teraz potwierdzono, że w przyszłym miesiącu w ramach The Carnival Culture In The Park odbędzie się seria wydarzeń związanych z kulturą i dziedzictwem karnawału.

W dniach 19-21 sierpnia w Opera Holland Park będzie można zobaczyć spektakle z "tradycyjną i współczesną muzyką karaibską, wykonaną w przepięknej plenerowej scenerii". Wydarzenia będą się też odbywać przez cały sierpień w Tabernakulum na Powis Square w Notting Hill.

"Nasz karnawał należy do ulic, ale ze względu na trwającą niepewność i ryzyko stwarzane przez Covid-19, nie byliśmy w stanie zaplanować w tym roku bezpiecznej imprezy" - oświadczył Matthew Phillip, dyrektor generalny Notting Hill Carnival.

"Dlatego podjęliśmy decyzję o stworzeniu alternatywnych opcji na 2021 r., które zapewnią istotne wsparcie finansowe dla zespołów i uczestników karnawału. Wszystko po to, abyśmy w 2022 r. mogli wrócić na ulice Londynu" - dodał.

Tegoroczna edycja imprezy, tak jak w 2020 r., odbędzie się też w internecie. Podczas zeszłorocznej edycji treści karnawałowe, nagrywane na scenach i w studiach przez miesiąc, były transmitowane na czterech kanałach online, a Spotify, oficjalny partner wydarzenia, stworzył dedykowaną stronę z listami odtwarzania i podcastami opisującą historię Notting Hill Carnival.

Karnawał jest świętem karaibskich i afrykańskich nacji oraz kluczowym wydarzeniem w kalendarzu kulturalnym Brytyjczyków pochodzenia afroamerykańskiego. Festiwal z 55-letnią historią odbywa się zawsze w ostatni długi weekend sierpnia i przyciąga na ulice zachodniego Londynu prawie dwa miliony ludzi.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji Notting Hill Carnival znajduje się na stronie Opera Holland Park.

Czytaj więcej:

Bilans po Notting Hill Carnival: Tony śmieci i ponad 350 aresztowanych

Notting Hill Carnival odwołany z powodu koronawirusa

Londyn: Niepewna przyszłość sylwestrowego pokazu fajerwerków

Ogłoszono plan obchodów 70-lecia panowania Elżbiety II

Londyn: Karnawał Notting Hill odwołany drugi rok z rzędu

  Komentarze
  • JoBo
   27 lipca, 19:26

   Wyszliby spontanicznie na ulice, zaraz inni by się do nich przyłączyli i zacząłby się festiwal, jakiego BoJo I eksperci w życiu nie widzieli.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2021
  GBP 5.3712 złEUR 4.5999 złUSD 3.9282 złCHF 4.2172 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama