Menu

Norwegia: Samochody elektryczne sprzedają się lepiej niż spalinowe

Norwegia: Samochody elektryczne sprzedają się lepiej niż spalinowe
Auta elektryczne sprzedają się w Norwegii jak świeże bułeczki. (Fot. Getty Images)
Pojazdy z napędem w pełni elektrycznym stanowiły 58,4 proc. wszystkich samochodów sprzedanych w Norwegii w marcu tego roku - podała norweska organizacja nadzoru drogowego NRF. Według agencji Reutera, przyczyniły się do tego Tesla i Audi.
Reklama

Agencja wskazała, że koncern zarządzany przez Elona Muska zwiększył w marcu dostawy elektrycznych sedanów Tesla Model 3, sprzedawanych w Norwegii w cenie 442 tys. koron (51,4 tys. dolarów). Należąca do Volkswagena marka Audi zaczęła natomiast dostarczać nabywcom wyceniane na 652 tys. koron elektryczne SUV-y e-tron.

Wcześniej w 2018 r. sprzedaż w pełni elektrycznych samochodów w Norwegii wzrosła do rekordowego poziomu 31,2 proc. krajowego rynku motoryzacyjnego z 20,8 proc. w 2017 r.

Reuters przypomniał, że w Norwegii samochody na benzynę lub olej napędowy są objęte specjalnymi podatkami, z których wyłączone są pojazdy bezemisyjne. Przekłada się to na zwiększoną popularność takich marek, jak amerykańska Tesla lub japoński Nissan Leaf przy słabszej sprzedaży Toyoty, Daimlera i innych producentów.

Norwegia zamierza zakończyć sprzedaż aut spalinowych do 2025 r. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Reklama