Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Niemieccy i austriaccy antyszczepionkowcy uciekają do Paragwaju, gdzie zakładają własne wioski

Niemieccy i austriaccy antyszczepionkowcy uciekają do Paragwaju, gdzie zakładają własne wioski
Widok na góry Cerro Paraguari, które są jednym z najbardziej charakterystycznych symboli Paragwaju. (Fot. Getty Images)
Kilka tysięcy obywateli państw Europy przeciwnych szczepieniom przeciw Covid-19 sprowadziło się do Paragwaju w okresie pandemii, aby w tym południowoamerykańskim kraju rozpocząć nowe życie. Według lokalnych mediów wśród przybyłych dominują obywatele państw niemieckojęzycznych.

Jak odnotował wydawany w Asuncion, stolicy Paragwaju, dziennik "Hoy", a także portal Ultima Hora, przeciwnicy szczepionek rozpoczęli już tworzenie wsi w kilku miejscach tego kraju. Wskazały, że w gronie przybyszów przeważają obywatele Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii.

Według paragwajskich mediów największą wsią zamieszkaną przez antyszczepionkowców jest Paraiso Verde; w czasie pandemii napłynęło do niej około 3 000 Europejczyków.

Z dostępnych w internecie filmów publikowanych przez przybyszów wynika, że w Paraiso Verde osadnicy żyją głównie z uprawy roli i hodowli bydła. Niektórzy wynajmują też kwatery turystom.

Paragwajscy komentatorzy wskazują, że dzięki niespodziewanemu napływowi europejskich antyszczepionkowców pracę przy budowie ich domów oraz pomocy w miejscowych gospodarstwach rolnych zyskało ponad pół tysiąca członków lokalnej populacji.

Portal Ultima Hora wskazuje, że przybywający do Paragwaju z całymi rodzinami Europejczycy kierują się głównie do departamentu Caazapa, w południowej części kraju, jednego z najbiedniejszych.

Odnotowuje, że poza niechęcią do szczepionek przeciwko Covid-19 i restrykcjom przeciwepidemicznym nowi osadnicy mają też awersję do socjalizmu i technologii 5G, a także wychowują swoje dzieci, ograniczając im do minimum kontakt z multimediami.

Czytaj więcej:

Austria wprowadza twardy lockdown dla niezaszczepionych. Nie mogą wychodzić z domów

Niemcy: Obawy przed eskalacją protestów ruchów antyszczepionkowych

Niemcy: Protesty przeciw restrykcjom pandemicznym nasilają się w całym kraju

Niemcy: Co szóste gospodarstwo domowe bez pomocy w czasie pandemii

Parlament w Austrii zadecydował o obowiązku szczepień przeciw Covid-19

Niemcy: Pracownik na kwarantannie bez trzeciej dawki szczepionki nie otrzyma wynagrodzenia

Niemcy: Wydano kilkadziesiąt milionów więcej certyfikatów szczepień niż dawek szczepionki

  Komentarze
  • Juhas
   29 stycznia, 06:59

   Europejscy nachodźcy. Czy Paragwaj zamknie dla nich swoje granice i nakaże zdawanie testów językowych, zanim zaczną korzystać z dobrodziejstw tego kraju? Powinien.

  • Anty
   29 stycznia, 08:49

   To bylo do przewidzenia...w miastach beda pracowac Sami poslowie senatorzy Bo zacznie sie wedrowka ludow z miast do wsi. Praca niewolnicze niech SE Sami wykonuja. Ludzkosc nie jest glupia

  • Uliio
   29 stycznia, 15:18

   No i mamy Niemcow uciekajacych z Niemiec, kto by pomyslal - jak w przepowiedniach tylko, ze w nich Niemcy emigruja do PL. Cos ta Ameryka PD. cieszy sie duza popularnoscia wsrod Niemcow - II swiatowa i teraz tez. Tylko, ze oni nie pracuja dla kogos tylko zakladaja wlasne wsie i robia na siebie i dla siebie - to jest mentalnosc, tacy Amisze tylko ze w Ameryce PD. Amisze z USA tez maja w duzej mierze korzenie niemieckie. Tylko brac przyklad.

  • Transfer
   29 stycznia, 20:40

   Słuszna decyzja , życzę im powodzenia

  • Do juhas
   30 stycznia, 09:13

   Ty nachodzco wyszczepiles się i srovid ze strzykawki zaatakowal twoja szyszynke.

  Dodaj komentarz
  Kurs NBP z dnia 27.05.2022
  GBP 5.4209 złEUR 4.6102 złUSD 4.2966 złCHF 4.4814 zł

  Sport