Menu

Niemcy zaostrzają przepisy na granicy z Polską

Niemcy zaostrzają przepisy na granicy z Polską
Zakaz nie obejmuje kierowców pojazdów towarowych i podróżujących przez Niemcy do innego kraju. (Fot. Getty Images)
Od dzisiaj Niemcy zaostrzają reżim graniczny w związku z pandemią koronawirusa. Do RFN będą mogły nadal wjechać osoby udające się do pracy.
Reklama

Od 10 kwietnia „podróżującym bez ważnego powodu nie wolno wjeżdżać do Niemiec" - przekazało biuro prasowe Ministerstwa Spraw Społecznych Saksonii. Oznacza to zakaz wjazdu - na przykład - ze względów turystycznych lub w celu odwiedzin.

Choć zaostrzenia są inicjatywą federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, to za wprowadzenie kontroli odpowiadają landy. W przypadku granicy z Polską są to Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Saksonia.

Zakaz nie obejmuje kierowców pojazdów towarowych i podróżujących przez Niemcy do innego kraju. Wjazd będzie możliwy także dla osób, które regularnie przekraczają granicę ze względu na pracę po stronie niemieckiej oraz dla pracowników sezonowych. W obu przypadkach na granicy trzeba będzie okazać umowę lub zaświadczenie zatrudnienia wydane przez pracodawcę.

W przypadku pracowników sezonowych pracodawca będzie miał obowiązek na 14 dni odizolować nowych pracowników od pozostałych zatrudnionych i zapewnić wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa, jak - na przykład - odpowiedni odstęp pomiędzy pracującymi i dostęp do środków dezynfekujących.

Polscy obywateli mieszkający na terenie Niemiec i wracający po 10 kwietnia z Polski do miejsca swojego zamieszkania będą musieli poddać się 14-dniowej kwarantannie. Przepisy będą obowiązywać do 19 kwietnia br.

Czytaj więcej:

Niemcy nie zbiorą szparagów? "Może zabraknąć tysięcy Polaków"

Niemcy: Zakaz wjazdu dla zagranicznych pracowników nie obejmuje Polaków

Niemcy: Ograniczenia z powodu epidemii mogą obowiązywać jeszcze po Wielkanocy

Niemcy chcą wprowadzić 14 dni kwarantanny dla wjeżdżających do kraju

Niemcy chcą leczyć Polaków. "Przyjaciół poznaje się w biedzie"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.11.2020
  GBP 5.028 złEUR 4.471 złUSD 3.763 złCHF 4.130 zł

  Sport


  Sport

  Reklama