Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Niemcy gotowe do przyjmowania 200 tys. uchodźców rocznie

Niemcy gotowe do przyjmowania 200 tys. uchodźców rocznie
Horst Seehofer i Angela Merkel zapowiadają zmiany w polityce migracyjnej. (Fot. Getty Images)
Komisja Europejska uznała dziś perspektywę przyjmowania przez Niemcy maksymalnie do 200 tys. uchodźców rocznie za 'niezwykle pozytywny' krok. W niedzielę na taki limit zgodzili się przywódcy CDU i CSU.
Reklama

"Komisja uważa, że czymś niezwykle pozytywnym jest, że kraj, który już przyjął ponad milion uchodźców, wykazuje gotowość do przyjęcia dalszych 200 tys. rocznie" - ocenił na konferencji prasowej w Brukseli rzecznik KE Margaritis Schinas.

Pytany o to, jak niemiecki limit ma się do prawa unijnego, odparł, że nie ma jeszcze mowy o decyzji. "To część toczących się przygotowań do rozmów koalicyjnych w Niemczech i jeszcze nie polityka rządu" - zastrzegł Schinas.

Dodał, że Komisja i jej przewodniczący Jean-Claude Juncker wielokrotnie podkreślali, z jak wielkim "zadowoleniem przyjmują wiodącą rolę, jaką odgrywały Niemcy w zarządzaniu kryzysem migracyjnym i kształtowaniu wspólnego europejskiego podejścia do migracji".

Jak podały niemieckie media, powołując się na anonimowe źródła, CDU i CSU wypracowały stanowisko ws. ograniczenia liczby przyjmowanych uchodźców przed rozmowami o utworzeniu rządu koalicyjnego z FDP i Zielonymi.

Przyjęte rozwiązanie można uznać za sukces szefa CSU Horsta Seehofera, który od dwóch lat domagał się ustalenia limitu imigrantów przyjmowanych przez Niemcy. Kanclerz Angela Merkel była przeciwna, argumentując, że taki limit jest sprzeczny z niemiecką konstytucją i prawem międzynarodowym.

Elementem kompromisu jest gwarancja, że żadna osoba, która dotrze do Niemiec i poprosi o azyl, nie zostanie zawrócona z granicy. Każdy, kto wystąpi o azyl, może liczyć na wdrożenie postępowania azylowego.

CDU i działająca wyłącznie na terenie Bawarii CSU tworzą w Bundestagu jeden klub parlamentarny, a Angela Merkel była ich wspólnym kandydatem na kanclerza. CSU zarzuca Merkel, że przesunęła partię za bardzo na lewo, co spowodowało odejście konserwatywnych wyborców i umożliwiło sukcesy AfD. W tej antyimigranckiej i antyislamskiej partii jest wielu byłych polityków CDU.

 

  Komentarze


  • Beneficiarz
   10 października 2017, 15:33

   No to jedziemy do Niemiec Polacy . Ta sa lepsze zasilki niz w UK .

  • Czytelnik
   10 października 2017, 17:22

   Jaki biznes sprowadzić 200tys leniwych roszczeniowych opalonych bandytów normalnie polski Janusz powinien się schować .

  • Janek
   10 października 2017, 19:41

   Nie lubię Niemiec tak jak oni nas. I wkurza mnie jak słyszę ten jezyk w Polsce gdy przyjeżdżający wypocząć. Bo u nas bezpiecznej i lepiej i bezpieczniej przede wszystkim. Najchętniej nie wpuszczał bym ich do nas,bo jak by mogli to by nas sprzedali- taka prawda. To moje zdanie

  • Dw.
   10 października 2017, 20:42

   Mam nadzieję, pozostana na terenie Niemiec.Pani Merkel kocha wyznawców Allaha. Społeczeństwo niemieckie też, potwierdzaja to wyniki wyborów.

  • HTC_noob
   10 października 2017, 22:39

   Jupiiii Czytelnik i Htc nie muszą o nic się martwić Angela Merkel powiedziała że ich przyjmie.

  • Thor
   11 października 2017, 01:22

   Skoro nie usuwają władzy co im takie niespodzianki idwala za saudyjskie złoto to widocznie większości to nie przeszkadza

  • Janusz z Grazyna
   11 października 2017, 06:06

   Zaraz zaraz...."Jak podaly niemieckie media z anonimowych zrodel"?
   A moze Sztefen z Galileo cos powiedzial?
   Wierzyc Niemcom czy Gordonowi.Stary wariat kokainista i niemieckie media.Dzisiaj to sie dobraliśta.

  • Ehh
   11 października 2017, 07:56

   Pytam bo nie wiem.czy sprowadzanie uchodźców to plan permanentny?czy takie osoby sprowadza sie z mysla o tym ze juz na zawsze czy ze kiedys tam po ustabilizowaniu sytuacji w ich krajach wrócą oni spowrotem?jaki jest plan długoterminowy?czy te osoby maja podjąć prace,asymilować sie?czy po prostu "być"???

  • THC
   11 października 2017, 07:58

   Niemcy juz czekaja na tych z torbami w krate z UK.

  • TCH
   11 października 2017, 09:44

   Czytelnik I jego Koles Thc jada tam jako pierwsi i oszusci z Polski

  • THC
   11 października 2017, 14:37

   @TCH: jak widac duzo wiesz o oszustwach, to juz chyba czesc kultury plebsu.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama