Menu

Niemcy chcą wprowadzić 14 dni kwarantanny dla wjeżdżających do kraju

Niemcy chcą wprowadzić 14 dni kwarantanny dla wjeżdżających do kraju
Wymóg ma dotyczyć zarówno Niemców, którzy wracają z zagranicy, jak i obywateli innych państw UE. (Fot. Getty Images)
Od 10 kwietnia osoby wjeżdżające do Niemiec będą musiały poddać się 14-dniowej kwarantannie w związku z koronawirusem - brzmi propozycja niemieckiego MSW skierowana dzisiaj do krajów związkowych.
Reklama

Wymóg poddania się kwarantannie ma dotyczyć zarówno Niemców, którzy wracają z zagranicy, jak i obywateli innych państw Unii Europejskiej.

Gabinet Angeli Merkel po dzisiejszym posiedzeniu zwrócił się do krajów związkowych z propozycją opracowania szczegółów takiego rozwiązania. Poddanie się kwarantannie ma być egzekwowane od osób wjeżdżających na terytorium Niemiec samochodem, pociągiem, samolotem lub promem – przekazał dzsiaj na konferencji prasowej rzecznik MSW Bjoern Gruenewaelder.

Proponowane przepisy mają nie dotyczyć pracowników sezonowych, osób stale dojeżdżających do pracy na terytorium RFN ani kierowców pojazdów towarowych - poinformował na stronie internetowej publiczny serwis informacyjny "Tagesschau".

Pracownicy sezonowi, aby wjechać do Niemiec, będą musieli udowodnić, że ich pracodawca zagwarantuje im odizolowanie od reszty pracowników podczas wykonywania pracy przez pierwsze 14 dni i zapewni odpowiednie środki bezpieczeństwa, jak np. utrzymanie odpowiedniego odstępu pomiędzy pracownikami - napisał "Tagesschau".

Czytaj więcej:

Niemcy: Zdarza się, że pracodawcy zwalniają polskich pracowników

Niemcy rozważają rozszerzenie kontroli na granicy z Polską

Niemcy: Ograniczenia z powodu epidemii mogą obowiązywać jeszcze po Wielkanocy

Badanie: Polacy bardziej boją się obniżek pensji z powodu pandemii niż utraty pracy

  Komentarze
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.05.2020
  GBP 5.030 złEUR 4.480 złUSD 4.088 złCHF 4.223 zł

  Sport


  Sport

  Reklama