Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Niemcy: Pierwsza adopcja dziecka przez parę jednopłciową

Niemcy: Pierwsza adopcja dziecka przez parę jednopłciową
Pierwsza adopcja miała miejsce w Berlinie. (Fot. Getty Images)
Tydzień po wejściu w życie przepisów zrównujących prawa par homoseksualnych i małżeństw heteroseksualnych pierwsza jednopłciowa para - Michael i Kai Korok - adoptowała dziecko.
Reklama

Para opiekuje się dzieckiem, którego wieku nie podano, od urodzenia.

Michael i Kai Korok zawarli tydzień temu - na podstawie nowych przepisów - związek małżeński. Wcześniej żyli w związku partnerskim.

Ustawa o otwarciu instytucji małżeństwa dla osób tej samej płci obowiązuje od 1 października. Bundestag uchwalił nowe prawo 30 czerwca.

Latem br. kanclerz Angela Merkel nieoczekiwanie zmieniła stanowisko wobec adopcji dzieci przez homoseksualistów i pozwoliła posłom swojej partii na głosowanie zgodnie z własnym sumieniem, bez dyscypliny partyjnej.

Podczas głosowania w Bundestagu nad zrównaniem instytucji małżeństwa dla par homoseksualnych i heteroseksualnych, ustawę poparło 393 posłów. 

Jak wynika z danych Federalnego Urzędu Statystycznego, w 2015 roku w Niemczech mieszkało 94 tys. par homoseksualnych, które zarejestrowały swój związek.  W Wielkiej Brytanii w tym samym czasie zarejestrowanych było 150 tys. par jednopłciowych, które zdecydowały się na małżeństwo. Na Wyspach prawo do adopcji dzieci przez pary homoseksualne obowiązuje od 2002 roku (oficjalnie od 2005 roku). Rocznie z tego prawa - według danych Krajowego Biura Statystycznego - korzysta ok. tysiąc osób. 

 

  Komentarze


  • Abc
   11 października 2017, 11:01

   Co sie z tym swiatem dzieje !!! Nie zdaja sobie sprawy jak krzywdza to dziecko! Chorzy ludzie

  • Marpolang
   11 października 2017, 11:35

   Co dalej: zwiazki doroslych z dziecmi, zwierzetami, grupowe itp itd Niemcy to skonczony narod prowadzony przez chorych ludzi z chora Merkelowna, liczyc tylko dni do wojny domiwej w Niemczech. Pamietacie czasy jak wiele osob chcialo do Niemiec - teraz ten sam odsetek chce uciekac z Niemiec

  • Cba
   11 października 2017, 11:56

   Slyszycie sie? Porownujescie gejow do zoofili.... Marpolang- mam nadzieje ze Ty nigdy nie bedziesz mial dzieci bo jesli przekazesz im swoja wiedze to nic dobrego z nich nie wyrosnie.
   ABC - lepiej zostawic dziecko w domu dziecka niz znalesc mu dom gdzie bedzie kochany I bezpieczny? Faktycznie straszna krzywda.

  • Jas
   11 października 2017, 12:35

   Świat musi zginąć,koniec jest już bliski.

  • Cba
   11 października 2017, 12:41

   Brawo TY.
   Polacy - katolicy! gdzie ten katolicyzm sie objawa? w nienawisci ktora wylewacie w komentarzach? Jestem Polakiem ale czasem wstyd mi za swoj narod.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama