Menu

Niemcy: Lekarz omyłkowo zaszczepił dziewięcioletnią dziewczynkę przeciwko koronawirusowi

Niemcy: Lekarz omyłkowo zaszczepił dziewięcioletnią dziewczynkę przeciwko koronawirusowi
9-letnia dziewczynka obecnie czuje się dobrae - zapewnił jej ojciec. Pozostaje jednak ona pod opieką specjalistów. (Fot. Getty Images)
W Szwabii lekarz z gminnego punktu szczepień podał dziewięcioletniej dziewczynce szczepionkę przeciwko Covid-19. Lekarzowi grożą teraz konsekwencje prawne. Dziecko czuje się dobrze.
Reklama
Reklama

Jako pierwsza o szczepieniu poinformowała augsburska rozgłośnia radiowa Hitradio RT1.

W Niemczech szczepienia szczepionką firmy Biontech są od poniedziałku dozwolone dla dzieci powyżej dwunastego roku życia; młodsze dzieci nie mogą otrzymać tej szczepionki.

Według policji, nadal nie jest jasne, jak doszło do szczepienia dziecka w Bobingen (powiat Augsburg) - informuje agencja dpa. Pracownicy punktu szczepień mają być teraz przesłuchani w tej sprawie. Dziewczyna była w ośrodku, bo towarzyszyła swojemu ojcu, który miał być zaszczepiony.

Starostwo powiatowe w Augsburgu nie skomentowało sprawy. W imieniu usługodawcy wyjaśnienia złożył prawnik, który twierdzi, że lekarz błędnie założył, że dziecko jest pacjentem wysokiego ryzyka i faktycznie musi zostać zaszczepione. W tym przypadku doszło do indywidualnego zaniedbania ze strony szczepiącego. Punkt szczepień natychmiast rozstał się z pracownikiem.

Jak opisał radiostacji ojciec dziewczynki, szczepienie nastąpiło po tym, jak lekarz żartował z dzieckiem w pokoju zabiegowym. Lekarz natychmiast przeprosił. Po zdarzeniu dziewczynka została zabrana do szpitala na obserwację. Według ojca, szczepienie do tej pory nie miało dla córki żadnych konsekwencji zdrowotnych.

Czytaj więcej:

Włochy: Drugi przypadek podania czterech dawek szczepionki zamiast jednej

Polska zaczyna szczepić dzieci od 12. roku życia

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.06.2021
  GBP 5.2040 złEUR 4.4723 złUSD 3.6759 złCHF 4.1043 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama