Menu

Niebezpieczna pogoda we Włoszech. Nie żyją 3 osoby

Niebezpieczna pogoda we Włoszech. Nie żyją 3 osoby
Przez Włochy przeszły potężne nawałnice. (Fot. Getty Images)
Trzy osoby zginęły we Włoszech od wczoraj do dzisiejszego poranka w wyniku fali niepogody i gwałtownych burz, które przeszły nad dużą częścią kraju. Koło Rzymu trąba powietrzna była przyczyną śmierci młodej kobiety.
Reklama

Pierwszy nieszczęśliwy wypadek z powodu warunków pogodowych miał miejsce w sobotę wieczorem, gdy 45-letnia biegaczka z Norwegii zginęła trafiona piorunem podczas zawodów Suedtirol Ultra Skyrace w Górnej Adydze.

Dziś w nocy, gdy w rejonie Rzymu trwała gwałtowna wielogodzinna burza, w pobliskiej miejscowości Focene wystąpiła trąba powietrzna. 27-letnia kobieta zginęła w samochodzie, porwanym przez wiatr w chwili, gdy próbowała znaleźć schronienie pod dachem stacji benzynowej. Małe auto zostało odrzucone o kilkadziesiąt metrów. Straty w miasteczku są duże. "Wszystko wygląda jak teatr działań wojennych" - oznajmił burmistrz Esterino Montino.

W Arezzo w Toskanii, gdzie również przeszły nawałnice, znaleziono w kanale ciało zaginionego 72-letniego mężczyzny. Samochód, którym jechał, został porwany przez falę, jaka wezbrała po ulewie.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.08.2020
  GBP 4.867 złEUR 4.398 złUSD 3.714 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama