Menu

Niebezpieczna pogoda we Włoszech. Nie żyją 3 osoby

Niebezpieczna pogoda we Włoszech. Nie żyją 3 osoby
Przez Włochy przeszły potężne nawałnice. (Fot. Getty Images)
Trzy osoby zginęły we Włoszech od wczoraj do dzisiejszego poranka w wyniku fali niepogody i gwałtownych burz, które przeszły nad dużą częścią kraju. Koło Rzymu trąba powietrzna była przyczyną śmierci młodej kobiety.
Reklama

Pierwszy nieszczęśliwy wypadek z powodu warunków pogodowych miał miejsce w sobotę wieczorem, gdy 45-letnia biegaczka z Norwegii zginęła trafiona piorunem podczas zawodów Suedtirol Ultra Skyrace w Górnej Adydze.

Dziś w nocy, gdy w rejonie Rzymu trwała gwałtowna wielogodzinna burza, w pobliskiej miejscowości Focene wystąpiła trąba powietrzna. 27-letnia kobieta zginęła w samochodzie, porwanym przez wiatr w chwili, gdy próbowała znaleźć schronienie pod dachem stacji benzynowej. Małe auto zostało odrzucone o kilkadziesiąt metrów. Straty w miasteczku są duże. "Wszystko wygląda jak teatr działań wojennych" - oznajmił burmistrz Esterino Montino.

W Arezzo w Toskanii, gdzie również przeszły nawałnice, znaleziono w kanale ciało zaginionego 72-letniego mężczyzny. Samochód, którym jechał, został porwany przez falę, jaka wezbrała po ulewie.

 

  Komentarze


  • Dezerter
   28 lipca, 18:51

   Nie ma zagrożenia. Klimat się nie zmienia.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.10.2019
  GBP 4.971 złEUR 4.277 złUSD 3.831 złCHF 3.890 zł

  Sport


  Reklama