Menu

Nie pomogły apele policji. Nigel Farage oblany milkshakiem

Nie pomogły apele policji. Nigel Farage oblany milkshakiem
Lider Brexit Party musiał zostać ewakuowany z centrum Newcastle. (Fot. Getty Images)
Nie pomogły zaostrzone środki ochrony, ani nawet wycofanie mlecznych napojów ze sprzedaży - Nigel Farage w trakcie pobytu w Newcastle po raz kolejny został oblany milkshakiem. Moda na obrzucanie populistów mrożonym przysmakiem trwa wśród Brytyjczyków w najlepsze i na stałe wpisała się w lokalny dyskurs polityczny.
Reklama

Do kolejnego ataku na kontrowersyjnego i słynącego z niechęci do imigrantów szefa Partii Brexitu - Nigela Farage'a - doszło tym razem podczas jego spaceru po centrum Newcastle. Wcześniej w podobny sposób oberwał m.in. były lider English Defence League Tommy Robinson czy polityk UKIP-u Carl Benjamin.

"To najbardziej brytyjska rzecz, jaką można zrobić" - śmieją się internauci na Twitterze, zapowiadając, że to dopiero początek "mlecznych ataków".

Atakujący został zatrzymany przez funkcjonariusza PCSO. (Fot. Getty Images)

Na filmiku ze zdarzenia można zauważyć żywą reakcję świadków - większość śmiała się i obrzucała Farage'a niewybrednymi epitetami. Polityk w eskorcie policji musiał opuścić centrum miasta.

Problem obrzucania polityków napojem na bazie mleka stał się na tyle poważny, że policja zaapelowała o zakaz jego sprzedaży.

Ze swojej oferty w wybranych punktach usunął go m.in. McDonald's. Inaczej do sprawy podeszła sieć fast-food'ów Burger King, która postanowiła wykorzystać "trend" i zachęciła wszystkich do kupowania milkshaków w ich placówkach.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 18.09.2020
  GBP 4.881 złEUR 4.457 złUSD 3.759 złCHF 4.138 zł

  Sport


  Sport

  Reklama