Neymar kontuzjowany. Skręcił prawą kostkę i złamał kość śródstopia

Piłkarz Paris Saint-Germain Neymar w meczu ligowym z Olympique Marsylia (3:0) skręcił prawą kostkę i złamał kość śródstopia (Fot. Getty Images)
Piłkarz Paris Saint-Germain Neymar w niedzielnym meczu ligowym z Olympique Marsylia (3:0) skręcił prawą kostkę i złamał kość śródstopia - poinformował wczoraj późnym wieczorem francuski klub. Nie podano, jak długo potrwa przerwa w grze Brazylijczyka.

Neymar, najdroższy piłkarz świata, urazu doznał w 80. minucie. Boisko opuścił na noszach i jego drużyna musiała kończyć mecz w dziesiątkę.

Wczoraj w ciągu dnia Brazylijczyk zamieścił w sieci zdjęcie swojej zabandażowanej kostki. Późnym wieczorem klub wydał komunikat dotyczący kontuzji, ale nie określił w nim, jak długo drużyna będzie musiała sobie radzić bez 26-letniego gracza. Jeszcze przed opublikowaniem wiadomości PSG media sugerowały, że czeka go trzy tygodnie rozbratu z piłką.

Francuski klub czeka za tydzień rewanżowy pojedynek z Realem Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu, które odbyło sie w stolicy Hiszpanii, gospodarze wygrali 3:1.

Neymar w tym sezonie zdobył dla PSG 28 bramek i miał 16 asyst. Wczoraj wieczorem klub poinformował też, że inny Brazylijczyk - Marquinhos - doznał urazu mięśnia czworogłowego lewego uda.