Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Najwyższy od 11 miesięcy dobowy bilans zgonów na Covid-19 w Wielkiej Brytanii

Najwyższy od 11 miesięcy dobowy bilans zgonów na Covid-19 w Wielkiej Brytanii
Niestety w ostatnich dniach zatrzymał się też spadek liczby nowych zakażeń. (Fot. TOLGA AKMEN/AFP via Getty Images)
W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby stwierdzono najwyższą od 11 miesięcy liczbę zgonów z powodu Covid-19 - 439 - ale ich łączna liczba z ostatnich siedmiu dni jest niższa niż była w siedmiu poprzednich, co sugeruje, że szczyt zgonów minął - podano wczoraj.
Reklama
Reklama

To drugi przypadek od końca lutego zeszłego roku, by w ciągu doby stwierdzono ponad 400 zgonów z powodu Covid-19. Poprzedni taki bilans odnotowano przed tygodniem, gdy było ich 438. Jednak wygląda na to, że liczba zgonów się ustabilizowała - w ciągu ostatnich siedmiu dni stwierdzono ich łącznie 1 844, czyli o 3,2 proc. mniej niż w poprzednich siedmiu dniach. To drugi dzień z rzędu, gdy siedmiodniowy bilans spada w porównaniu do poprzednich siedmiu dni, a jeszcze kilkanaście dni temu wzrosty mierzone tydzień do tygodnia wynosiły po kilkadziesiąt procent.

Wygląda też, że minął już szczyt hospitalizacji w czasie obecnej fali pandemii. Według stanu z poniedziałku, w szpitalach przebywało niespełna 17,2 tys. osób z Covid-19 - o 2,3 tys. mniej niż tydzień wcześniej i o prawie 2,8 tys. mniej niż dwa tygodnie wcześniej, gdy odnotowano najwyższą liczbę od połowy lutego 2021 r.

Gorszą informacją jest natomiast to, że zatrzymał się też spadek liczby nowych zakażeń. Podczas minionej doby wykryto ich 94,3 tys., a w ostatnich siedmiu dniach 652,5 tys. To wciąż mniej niż było ich w poprzednich siedmiu dniach, ale już tylko o 3,2 proc., podczas gdy w zeszłym tygodniu spadki w stosunku do poprzednich siedmiu dni wynosiły po kilkanaście procent.

Od początku pandemii w Wielkiej Brytanii wykryto już 16,05 mln infekcji koronawirusem, z powodu których zmarło 154 356 osób.

Do tej pory podano prawie 137,5 mln dawek szczepionki przeciw Covid-19, z czego 37 mln to dawki przypominające, co oznacza, że przyjęło je 64,3 proc. mieszkańców powyżej 12 lat.

Czytaj więcej:

UK: Najwięcej zgonów na Covid-19 od lutego, ale liczba zakażeń spada

Od przyszłego tygodnia w Anglii zniesione będą restrykcje wprowadzone w związku z Omikronem

Minister zdrowia: Musimy nauczyć się żyć z Covid jak z grypą

UK: Spada liczba podawanych dawek przypominających szczepionki

Anglia i Szkocja: Od 11 lutego zaszczepieni nie muszą robić testów po przyjeździe

  Komentarze
  • Brain Dead
   26 stycznia, 10:04

   Chyba nikt juz w to nie wierzy, chyba ze widzowie bbc.

  • Eric
   26 stycznia, 10:43

   Odezwał się brain dead (od urodzenia jest dead) niestety płaskoziemcy wciaz laduja w kostnicach I tak bedzie jeszcze przez wiele miesiecy.

  • Czytelnik anonimowy
   27 stycznia, 12:40

   odezwal sie eric covidian. gdyby nie covidianie jak eric to nie bylo by tego calego zamieszania. chcesz nie wylas z domu laz ze szmata na gebie i sie zamknij. jezeli lubisz zyc jak ci kaza to sobie zyj. JA JESTEM WOLNYM CZLOWIEKIEM!!! wczesniej ludzie nie umierali tylko teraz, oj co za glab z tego erica covidiana. prze takich covidian jak eric inni musza robic to co jakis glab im kaze. chiny ci sie marza, to pakuj mandzur i na wschod tam bedziesz mial raj idioto.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.05.2022
  GBP 5.4209 złEUR 4.6102 złUSD 4.2966 złCHF 4.4814 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama