Menu

Najnowszy bilans Covid-19 w UK: Kolejne 282 osoby zmarły, łącznie 36 675

Najnowszy bilans Covid-19 w UK: Kolejne 282 osoby zmarły, łącznie 36 675
W Anglii nie ma już nakazu pozostawania w domach, ale wciąż się to zaleca... (Fot. Getty Images)
O 282 wzrosła w ciągu doby liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi 36 675 - podał dzisiaj po południu brytyjski rząd.
Reklama

Bilans obejmuje wszystkie nowo zarejestrowane zgony w ciągu 24 godzin między godz. 17:00 w czwartek a godz. 17:00 w piątek, w przypadku których testy potwierdziły obecność koronawirusa.

282 nowe zgony to mniej niż przez trzy ostatnie dni, gdy ta liczba oscylowała wokół 350. To zarazem najniższy od 26 marca bilans, który nie dotyczył dni weekendowych. W weekendy potwierdzanie koronawirusa jako przyczyny zgonów często odbywa się z opóźnieniem, wskutek czego od kilku tygodni w danych za weekendy widoczne są spore spadki, a nieuwzględnione zgony są uzupełniane w statystykach w kolejnych dniach.

Średnia dobowa liczba zgonów z kolejnych siedmiu dni, która niweluje takie dzienne wahania, cały czas się zmniejsza, co dowodzi, że szczyt epidemii Wielka Brytania ma za sobą. W pierwszej połowie kwietnia ta średnia oscylowała wokół 900 zgonów, obecnie jest to niespełna 350.

Podczas codziennej rządowej konferencji prasowej poinformowano również, że w ciągu ostatniej doby przeprowadzono ponad 116,5 tys. testów na obecność koronawirusa. To o ok. 24 tys. mniej niż poprzedniego dnia. Zgodnie z zapowiedzią premiera Borisa Johnsona do końca maja w Wielkiej Brytanii ma być wykonywanych co najmniej 200 tys. testów dziennie. Rekordowym wynikiem było do tej pory 177 tys.

Na molo w Bournemouth można było dzisiaj spotkać nielicznych spacerowiczów. (Fot. Getty Images)

Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii przeprowadzono prawie 3,35 mln testów na obecność koronawirusa. Łącznie wykryto 257 154 zakażenia, z czego 2 959 w ciągu ostatniej doby. To o ponad 300 mniej niż w bilansie z piątku. Bilans testów i nowych zakażeń obejmuje 24 godziny między godz. 9:00 w piątek a godz. 9:00 w sobotę.

Obecnie w szpitalach w Wielkiej Brytanii przebywa 9 331 osób, podczas gdy tydzień wcześniej ta liczba wynosiła 10 525.

Wielka Brytania zajmuje pierwsze miejsce w Europie i drugie na świecie - za Stanami Zjednoczonymi - pod względem liczby ofiar śmiertelnych Covid-19 oraz czwarte miejsce, jeśli chodzi o dotychczasowe zakażenia - za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią i Rosją.

Czytaj więcej:

Brytyjscy eksperci: Podczas pandemii myjcie ręce minimum 6 razy dziennie

Wynik w 20 minut. UK sprawdza szybkie testy na koronawirusa

W Londynie 17 proc. mieszkańców z przeciwciałami koronawirusa

  Komentarze
  • Leszek
   23 maja, 18:39

   Tak mowi rzadowa propaganda a juz kilka dni temu ONS (Office for National Statistics ) podawal ze ofiar jest ponad 44tys. PTo sa tylko osoby u ktorych przeprowadzono test. Liczbe te nalezalo by zwiekszyc o kilkanascie tysiecy i uwzdlednic tych co zmarli w domach bez przeprowadzonego testu.

  • Fan clarksona
   23 maja, 19:58

   Bzdury pisza.. bzdury totalne.. popytajcie znanomych..rodziny itd czy kto jest na to chory i czy umarł z tego powodu.. pozatym wystarczy że masz gorączke i kaszel i już ci wcikają głupoty że masz tego wirusa.. a może masz grype kór.. a nie wirusa.. oszukują ..kłamią.. telewizja i politycy kłamią.. niema wirusa to tylko inna odmiana grypy jak co roku.. ossukali nas wszystkich!!! Już nawet niemożna polecieć do polski na urlop kór..
   Ja byłem wszedzie.. pracuje jako osoba publiczna i co chwile chodze do sklepu i niezaraziłem się.

  • Majster klepka
   23 maja, 21:38

   Ja już pracuję od tygodnia ,zadzwonili do angola i powiedzieli mu że może już przyjść do roboty ,a on powiedział, że jeszcze nie chce :-)

  • Andre
   24 maja, 09:27

   Tyle mi zostalo z czasu COronovirusa, ze lekarzyny zle diagnozy albo woogole nie przyjmowali a pracowac musowo bo key workers i doplata z rzadu sie nie Zostal kaszel i moze Astma powstala tak twierdza

  • Pacjent
   24 maja, 10:47

   niewatpliwie wirus jest obecny ale trzeba tez zapytac wladze ze jak to jest ze podczas pandemi pacjenci szpitali zostali wypisani do domow lub do innych placowek tak aby zwolnic lozka . mozna? dostac sie do lekarza tutaj bylo bardzo uciazliwe moj GP potrzebowal zapisow 2 tygodnie przed wizyta czyli musze przwidziec kiedy bede chorowal , corka jest niepelnosprawna o wysokim ryzyku ma status priorytet i to tez niepomagalo w dostaniu sie do lekarza , dzisiaj juz wiemy ze miejsca w szpitalach moga byc a dostac sie do lekarza niepowinno stanowic problemu placimy podatki i inne zobowiazania KASA

  • Ehh
   24 maja, 11:31

   Anglicy może teraz nie pracują bo im płacą, ale jak skończą się pieniądze, to imigrant straci pracę, bo będą musieli zatrudnić Anglika.

  • Słowa Richarda Gere
   24 maja, 13:59

   ,, Nikt z nas nie wyjdzie się stąd żywy, więc przestańcie się traktować tak, jak narzucają to inni. Zjedz pyszne jedzenie, spaceruj w słońcu, wskocz do oceanu. Powiedz prawdę, którą nosisz w swoim sercu jak ukryty skarb. Bądź głupi. Bądź miły. Bądź dziwny. Nie ma czasu na nic innego. ,,

  • Admin
   25 maja, 03:04

   Zapraszam do Ameryki Pln I Pld moze zmienia zdanie niedowiarki na temat wirusa u nas w Ameryce Pld zmarlo tysiace.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama